Rewolucja w MMA. Będą nowe zasady punktacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Na zdjęciu: walka Mateusz Ostrowski - Martin Solc
YouTube / Na zdjęciu: walka Mateusz Ostrowski - Martin Solc
zdjęcie autora artykułu

Rewolucyjne zmiany w MMA. Organizacja Invicta wprowadzi nowe zasady punktacji walk. Po każdej rundzie sędziowie będą upubliczniać swoje karty. Zobaczą je kibice, trenerzy i oczywiście zawodnicy.

W tym artykule dowiesz się o:

Ta rewolucja jest pokłosiem ostatnich wydarzeń związanych z walką Jona Jonesa i Dominicka Reyesa podczas gali UFC 247. Pojedynek dostarczył ogromu emocji, a co najważniejsze, był bardzo wyrównany. Ostatecznie zwyciężył Jones. Na kartach punktowych pojawiły się takie wyniki: 48:47, 48:47, 49:46.

Rezultaty wzbudziły wiele dyskusji. Ich uczestnicy okrzykiwali je mianem kontrowersyjnych. Jedni widzieli zwycięstwo Reyesa, a inni byli oburzeni wynikiem 49:46 dla Jonesa. Głosów niezadowolenia z uwagi na końcowy rezultat było dużo.

Jak informuje serwis polsatsport.pl, wobec tych wydarzeń z inicjatywą wyszła Komisja Sportowa w Kansas. Pomysł zakłada wprowadzenie otwartego systemu punktowania. Po każdej rundzie punkty będą prezentowane kibicom, zawodnikom i ich narożnikom. Pierwszy raz nowe zasady będą obowiązywać na gali organizacji Invicta.    Takie działania mogą bez wątpienia podnieść jakość widowiska. Jeżeli zawodnik będzie świadomy, że przegrywa, to wyciągnie odpowiednie wnioski i spróbuje postawić wszystko na jedną kartę.

Czytaj także: - Piotr Strus zawalczy na ACA 108 w Warszawie  - Zdeterminowany Jan Błachowicz. Tomasz Narkun: Ruszy pierwszy i będzie dyktował warunki

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #41. "Zawiodłem się na Parnassie. Chciał walki z Gamrotem, a teraz schował się w Paryżu"

Źródło artykułu: