MMA. "Tylko Jeden". Przegrana faworyta w pierwszym odcinku programu KSW. Wielka niespodzianka!

Pierwszy odcinek programu "Tylko Jeden" za nami. Widzowie przekonali się, jak wygląda życie zawodnika MMA oraz przygotowania do starcia. Pojedynek eliminacyjny zwyciężył Marcin Krakowiak, który pokonał Pawła Kiełka.

Jakub Madej
Jakub Madej
Marcin Krakowiak Materiały prasowe / Na zdjęciu: Marcin Krakowiak
O pierwszej parze zadecydowali współwłaściciele KSW, Martin Lewandowski i Maciej Kawulski, a także matchmaker, Wojsław Rysiewski. O pozostanie w programie zawalczyli Paweł Kiełek (9-5-1, 1 NC) i Marcin Krakowiak (7-1).

Ciężkie zadanie czekało Marcina Krakowiaka, który przez kilkanaście godzin musiał zrzucić 6 kilogramów. Dla Pawła Kiełka sytuacja była natomiast komfortowa, gdyż 24-latek przez cały czas trzymał wymaganą wagę.

W dniu ważenia Krakowiak na skalę wniósł 81,2 kg, Kiełek natomiast ważył 80,5 kg.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #43: hitowe starcie z udziałem Mariana Ziółkowskiego? "Ogłoszenie zostawię organizatorom"

Widzowie zobaczyli, jak zawodnicy spędzają czas po procesie zbijania wagi. W tym przypadku obaj zdecydowali się na kroplówkę, która pomogła w regeneracji przed walką.

Obaj zawodnicy rozpoczęli pojedynek agresywnie. Kiełek chciał zacząć od mocnych prostych, jednak Krakowiak bardzo dobrze balansował ciałem i unikał uderzeń. Po minucie pierwszej rundy "Krakus" idealnie w tempo zaatakował serią ciosów podbródkowych, po których Kiełek osunął się na matę. Tam szybko 24-latek wpadł w gilotynę, którą chwilę później odklepał.

- Zaczynamy od niespodzianek - podsumował krótko Maciej Kawulski, z którym zgodził się Martin Lewandowski.

Dzięki wygranej "Krakus" awansował do kolejnego etapu, co oznacza, że zobaczymy go w kolejnych odcinkach, a następny pojedynek może stoczyć dopiero podczas jednego z przyszłych epizodów.

W ostatnich pojedynkach Kiełek walczył ze zmiennym szczęściem. 24-latek pokonywał między innymi Ireneusza Szydłowskiego, Rima Khaziakhmetova czy Mehdiego Baghdada, przegrywał natomiast z Davidem Bearem, Sidneyem Wheelerem i Bay-Alim Shaipovem.

Krakowiak od sześciu pojedynków jest zawodnikiem niepokonanym. "Krakus" przed czasem kończył między innymi Ruslana Heleshkę, Jarosława Lecha, Denisa Kurdinova czy Mateusza Strzelczyka.

Zobacz również:
>>> KSW 53. Mateusz Gamrot wraca do klatki! Podwójny mistrz zmierzy się z doświadczonym Brazylijczykiem
>>> Wyglądam jak cyborg". Karolina Kowalkiewicz zabrała głos po operacji

Czy Marcin Krakowiak to jeden z głównych faworytów do wygrania całego programu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×