Kokpit Kibice

Koronawirus. MMA. KSW. Problemy polskich promotorów. Kolejne gale pod znakiem zapytania

Pandemia koronawirusa poważnie zahamowała tegoroczne plany Konfrontacji Sztuk Walki. KSW odwołało już marcową galę w Łodzi, a pod znakiem zapytania stoją kolejne wydarzenia.
Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
ring girl KSW, Dominika Bilska Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: ring girl KSW, Dominika Bilska

W ubiegłym tygodniu podjęto bolesną decyzję o odwołaniu KSW 53, które miało się odbyć 21 marca w łódzkiej Atlas Arenie. Podczas wydarzenia mieli wystąpić między innymi Michał Materla, Roberto Soldić i Mateusz Gamrot.

Pojawiały się jeszcze plany przeniesienia gali do studia telewizyjnego, jednak ostatecznie całkowicie zrezygnowano z organizacji wydarzenia. Słusznie, bo chwilę później w Polsce ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego, który na 99 procent uniemożliwiłby realizację imprezy w jakimkolwiek formacie.

Konfrontacja Sztuk Walki nie zdążyła ogłosić planowanej na kwiecień gali KSW 54 i majowego KSW 55. Nieoficjalnie wiadomo, że do pierwszego z wydarzeń miało dojść pod koniec miesiąca we Wrocławiu. W jednym z pojedynków mieli zmierzyć się finaliści programu "Tylko jeden".

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Współwłaściciel organizacji, Martin Lewandowski, gościł w audycji "Eurobash" portalu mmafighting.com. Odniósł się tam do kolejnych wydarzeń KSW. Według jego słów, najprędzej galę Konfrontacji Sztuk Walki zobaczymy w maju, chociaż i to stoi pod dużym znakiem zapytania. 

- Odwołaliśmy KSW 53, KSW 54 również jest anulowane. Czekamy na to, czy majowa gala się odbędzie, czy też będziemy musieli ją odwołać lub przenieść. Śledzimy wiadomości każdego dnia - oznajmił (za mmarocks.pl).

Polskim kibicom mieszanych sztuk walki pozostaje czekać. Najbliższe tygodnie zapowiadają się nieciekawie. Odwołano już gale Fight Exclusive Night czy Babilon MMA, a niewiadomą stało się Fame MMA 6.

Zobacz także:
-> MMA. Cage Warriors 113. Bartosz Fabiński w walce wieczoru
-> Koronawirus. Walka Krzysztofa Jotki odwołana. "Mam za sobą bardzo dobre przygotowania"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy według Ciebie KSW zdąży zorganizować pierwszą tego roczną galę jeszcze w maju?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×