Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. Maciej Kawulski: To ostatni raz kiedy tak subtelnie wszechświat grozi nam palcem

Jeden ze współwłaścicieli KSW, Maciej Kawulski, postanowił podzielić się z innymi swoimi przemyśleniami na temat obecnej sytuacji na świecie wywołanej pandemią koronawirusa. - Cała planeta zaczęła oddychać pełna piersią - pisze.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Maciej Kawulski Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Maciej Kawulski

KSW z powodu koronawirusa musiała zmodyfikować swoje plany na 2020 rok, podobnie jak inne organizacje MMA i cały świat sportu. Największa polska federacja była zmuszona odwołać galę z numerem 53 w Łodzi, 21 marca. 

Maciej Kawulski w obecnej sytuacji na świecie stara się doszukać głębszych wniosków.

"Ile istnień ocalił koronawirus? Co rok na drogach ginie około 1,5 mln ludzi. W samej Polsce dziennie kilkanaście. To mniej więcej tyle, ile dotychczas zabił wirus od początku swojego istnienia. Czy ktoś zadał sobie pytanie ile zatem istnień od czasu ograniczenia transportu zostało ocalonych. Do Wenecji powróciły ryby, Chińczycy z powodu braku smogu, być może po raz pierwszy w życiu, zobaczyli niebo i gwiazdy. Zwierzęta z lasów wyszły na drogi i przedmieścia. Wystarczyło aby człowiek na kilka tygodni wstrzymał oddech, a cała planeta zaczęła oddychać pełna piersią. To jedno z najtrudniejszych i najbardziej kontrowersyjnych pytań jakie można dziś zadać. Odwagą bowiem nie jest pytać co straciliśmy z powodu koronawirusa, należy wreszcie zapytać co zyskaliśmy" - napisał na Facebooku jeden z twórców potęgi MMA w Polsce (pisownia oryginalna). 

Kawulski przypuszcza, że pandemia COVID-19 to cenna lekcja na przyszłość, a zarazem ostrzeżenie dla społeczeństwa. "Bez względu na to, czy wirus to twór laboratoryjny czy owym laboratorium był rynsztok przy chińskim bazarze. Bez względu na to czy ktoś na wirusie chciał zyskać kosztem całej populacji czy jedynym beneficjentem zarazy miała być planeta: jak na wszystkim co spotkamy w życiu czegoś się nauczymy, jak przez wszystko na co dotychczas trafiliśmy jako ludzkość zrobimy krok do przodu. Być może to ostatni raz kiedy tak subtelnie wszechświat grozi nam palcem".

Czytaj także:
Izu Ugonoh zawalczy dla KSW
UFC reaguje na aresztowanie Jona Jonesa

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

 • Romek Widelski Zgłoś komentarz
  Powietrze czystsze? klimat lepszy? I to wszystko dzięki wirusowi. Co za bzdury. Elektrownie dalej tak samo działają, fabryki dalej działają, jest jedynie mniej aut na ulicach i samolotów w
  Czytaj całość
  powietrzu. Czyli według celebrytów głównie samochody i samoloty zanieczyszczają klimat :D ? Fakt powietrze będzie teraz czystsze w Polsce bo idzie wiosna i ludzie będą znacznie mniej palić w swoich piecach które strasznie kopcą.
  • Andrzej Prus Zgłoś komentarz
   Wychodzi a to, że nie musimy bez sensu jeździć samochodami i produkować bez opamiętania. Magiczny wzrost gospodarki powodował nieodwracalne szkody w klimacie. Zwolnijmy, do życia potrzeba
   Czytaj całość
   jedzenia, czystej wody i powietrza a nie zdjęć na portalach z wycieczek byle gdzie i byle jak.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×