MMA. UFC Fight Night. Brian Kelleher - Hunter Azure. Potężny nokaut lewym sierpowym

Brian Kelleher to drugi zawodnik, którzy zanotował niesamowity nokaut podczas gali UFC Fight Night w Jacksonville. "Boom" w drugiej rundzie lewym sierpowym posłał na deski Huntera Azurego.

Jakub Madej
Jakub Madej
ujęcie z gali UFC AFP / Na zdjęciu: ujęcie z gali UFC
W pierwszej rundzie lepiej zaprezentował się Hunter Azure (8-1), który częściej atakował w stójce, dzięki czemu zyskiwał przewagę.Brian Kelleher (21-10) dopiero od drugiej odsłony zaczął przechylać szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Z upływem kolejnych minut Azure wydawał się być niesamowicie zmęczony. Wykorzystywał to "Boom", punktując pojedynczymi akcjami rywala. W pewnym momencie Kelleher zaatakował lewym sierpem, który posłał przeciwnika na deski. Tam 33-latek zdołał zadać kilka uderzeń zanim sędzia przerwał pojedynek.

Dla Briana Kellehera było to drugie zwycięstwo z rzędu. W poprzednim starciu poddał on duszeniem gilotynowym w pierwszej rundzie Odego Osbourne'a. Wcześniej Amerykanin wygrywał między innymi z Renanem Barao i Damianem Stasiakiem, przegrywał natomiast z Montelem Jacksonem i Johnem Linekerem.

Przegrana z doświadczonym rywalem była pierwszą w zawodowej karierze Azurego. 28-latek pod szyldem największej organizacji MMA na świecie zadebiutował we wrzesniu 2019 roku pokonując decyzją sędziów Brada Katonę. Wcześniej Azure pokonywał między innymi Chrisa Ocona i LJ Schulza.

Ojciec Chabiba Nurmagomiedowa w śpiączce. "Jest w stanie krytycznym"