MMA. UFC 254. Dustin Poirier nie zmierzy się z Tonym Fergusonem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Josh Hedges/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Dustin Poirier
Getty Images / Josh Hedges/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Dustin Poirier
zdjęcie autora artykułu

Podczas gali UFC 254 nie odbędzie się pojedynek Tony'ego Fergusona (25-4) z Dustinem Poirierem (26-6, 1 NC). Nie osiągnięto porozumienia na etapie negocjacji.

W tym artykule dowiesz się o:

O konfrontacji "Diamonda" z "El Cucuyem" mówiło się o dłuższego czasu. Starcie zapowiadało się interesująco i miało mieć kluczowy wpływ na układ sił kategorii lekkiej Ultimate Fighting Championship.

Organizacja planowała pojedynek na galę UFC 254, jednak nigdy go nie zapowiedziała oficjalnie. I to się nie stanie, ponieważ do potyczki nie dojdzie.

- Nie wypracowaliśmy porozumienia. Nie będę walczył tego dnia - poinformował dziennikarza Ariela Helwaniego Dustin Poirier.

Na przeszkodzie stanęły przede wszystkim pieniądze. "Diamond" nie godził się na ofertę organizacji. "El Cucuy" wyrażał gotowość do walki. Nie wiadomo, czy dostanie nowego rywala.

Poirier ostatni raz walczył w czerwcu. Pokonał decyzją Daniela Hookera. Ferguson nie bił się od maja. Wtedy przez TKO pokonał go Justin Gaethje.

Gala UFC 254 odbędzie się 24 października w Flash Forum na wyspie Yas w Abu Zabi. W walce wieczoru o tytuł wagi lekkiej zmierzą się Chabib Nurmagomiedow i Justin Gaethje.

Zobacz także: -> Fame MMA. Marta Linkiewicz i Kamila Wybrańczyk w klatce. Zobacz "face to face"! [WIDEO] -> Fame MMA 8. Oficjalnie: gala w listopadzie. Marcin Najman vs Kasjusz Życiński w boksie!

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): co za występ na KSW 54! Nowa gwiazda?

Źródło artykułu: