MMA. KSW 55. Patryk Surdyn vs Damian Stasiak w karcie walk

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Patryk Surdyn vs Damian Stasiak
Materiały prasowe / Patryk Surdyn vs Damian Stasiak
zdjęcie autora artykułu

Były pretendent do tytułu w wadze koguciej, Damian Stasiak (11-7), przywita 10 października na KSW 55 pierwszego posiadacza szabli mistrzowskiej organizacji Armia Fight Night, niepokonanego w zawodowej karierze, Patryka Surdyna (5-0).

W tym artykule dowiesz się o:

Gala KSW 55 odbędzie się w łódzkim klubie Wytwórnia. Wydarzenie transmitowane będzie w systemie pay per view. W walce wieczoru, o pas wagi średniej, zmierzą się Mamed Chalidow i Scott Askham.

Damian Stasiak w swoim pierwszym występie w KSW od razu stanął do walki o pas dywizji do 135 funtów. "Webster" na gali KSW 51 w chorwackim Zagrzebiu spotkał się z faworytem lokalnej publiczności, Antunem Raciciem.

Po zaciętym pięciorundowym boju Polak musiał uznać wyższość "Killera". Podopieczny trenera Radosława Olczyka wywodzi się z karate, ale jest także posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu i bardzo lubi korzystać z umiejętności parterowych, o czym przekonało się ośmiu rywali, których Polak zmusił do odklepania. W swojej karierze Stasiak walczył dla takich organizacji jak UFC, ACB, BAMMA, M-1 oraz RWC.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: odważna pasja Karoliny Kowalkiewicz

Patryk Surdyn na KSW 55 po raz pierwszy postawi swoją stopę w klatce Konfrontacji Sztuk Walki. Łomżanin rozpoczął karierę w 2016 roku i od tamtej pory jest niepokonany w zawodowym MMA. Po wygranej przez trójkąt nogami w debiucie, kolejne dwa zwycięskie pojedynki zaprowadziły Surdyna do walki o tytuł mistrzowski organizacji Armia.

Reprezentant Fight Club Łomża już w pierwszej odsłonie odklepał duszeniem zza pleców Jurija Bosija. Na kolejnej gali obronił wcześniej zdobyty tytuł, tym razem nokautując już w 26. sekundzie innego czołowego Polaka w tej kategorii wagowej, Sylwestra Millera.

Zobacz także: -> K-1. FEN 30. Michał Turyński i Cyril Cereyon zamykają kartę walk -> MMA. UFC. Jan Błachowicz: Wiem, że w przyszłości zmierzę się z Jonem Jonesem -> MMA. FEN 30. Francuz Mathieu Grondin rywalem Wojciecha Janusza -> MMA. UFC 253. KSW opublikowało pierwsze walki Jana Błachowicza w MMA (wideo)

Źródło artykułu: