MMA. UFC. Zmiany w rankingu po triumfie Jana Błachowicza. Spadek Dominicka Reyesa

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jan Błachowicz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jan Błachowicz

Jan Błachowicz z miejsca nr 3 w rankingu awansował na pozycję mistrza dywizji półciężkiej. W związku ze zdobyciem pasa przez "Cieszyńskiego Księcia" doszło do przetasowań wśród czołówki kategorii do 93 kg w UFC.

[tag=62949]

Dominick Reyes[/tag] po przegranej na UFC 253 spadł z 1. na 2. miejsce. Jego pozycję zajął Thiago Santos, który jest głównym kandydatem do walki z Polakiem, o ile w listopadzie poradzi sobie z doświadczonym Gloverem Teixeirą.

Największy awans w rankingu kategorii półciężkiej zanotował Magomied Ankalajew (o dwa miejsca). Do pierwszej "15" wskoczył Ovince St. Preux.

Rankiem 27 września Jan Błachowicz jako pierwszy Polak został mistrzem UFC. 37-latek efektowne znokautował w 2. rundzie Dominicka Reyesa.

Za swój występ zawodnik Berkut WCA Fight Team został nagrodzony bonusem w wysokości 50 tysięcy dolarów. Błachowicz zgarnął także największą wypłatę w dotychczasowej karierze (czytaj więcej >>>).

Zobacz ranking:

Zobacz także: MMA. UFC 253. Jan Błachowicz - Dominick Reyes. Nokaut! Polak mistrzem UFC! MMA. UFC 253. Jan Błachowicz - Dominick Reyes. Twitter oszalał po walce. "Kochamy cię mistrzu"