Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. "Znów stoimy u progu globalnej egzekucji". Maciej Kawulski apeluje o odwagę

Maciej Kawulski skomentował w mediach społecznościowych nowe obostrzenia, które ponownie uderzają w świat sportu. - Może to nie wirus zabrał nam normalność... - napisał współzałożyciel KSW.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Maciej Kawulski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Maciej Kawulski

"Kiedy świat staje na głowie, ty wcale nie musisz kręcić się razem z nim. Ciężko dziś patrzeć z odwagą w przyszłość, ale czy mamy inne wyjście? (...) Znów stoimy u progu globalnej egzekucji, tyle że dziś pętlę na szyi zakładamy sobie poniekąd sami" - czytamy na instagramowym profilu Macieja Kawulskiego.

Jeden z szefów KSW podkreślił, że w dobie pandemii koronawirusa wszyscy powinniśmy zmienić podejście do informacji. Spróbować wyłączyć serwisy informacyjne i zacząć tworzyć nową przyszłość.

"A co gdyby przez jeden dzień, choćby jeden dzień, przestać się bać? Być może cele i pragnienia są w stanie zastąpić traumy i obawy. A co jeśli lęki i leki mają tych samych rodziców. Może to nie wirus zabrał nam normalność.... Może pozbawialiśmy się jej sami" - napisał Kawulski.

ZOBACZ WIDEO: Branża fitness nie wytrzyma kolejnych obostrzeń. "U nas nawet tłumów nie ma, więc o co chodzi?"

I jeszcze jeden cytat: "Spróbujmy choć na chwilę zapomnieć o tym, co nas przeraża i przypomnieć sobie, że: Odwaga, jak wszystko inne, to tylko decyzja". Wpis Kawulskiego spodobał się internautom. "Pięknie napisane. Uważam również, że w nas jest siła", "Właśnie odwaga", "W punkt", "Mocno, ale z klasą", "Piękne i prawdziwe" - skomentowali fani.

Od soboty (17.10) w związku ze zwiększoną liczbą zakażeń na koronawirusa w Polsce obowiązują zakazy i restrykcje, które dotyczą również funkcjonowania sportu. Zamknięto - podobnie jak w marcu - baseny, siłownie i kluby fitness (z obiektów będą mogli korzystać wyłącznie sportowcy i uczniowie w ramach zajęć lekcyjnych), a wydarzenia sportowe będą odbywać się bez udziału publiczności.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Kiedy świat staje na głowie ty wcale nie musisz kręcić się razem z nim. Ciężko dziś patrzeć z odwagą w przyszłość ale czy mamy inne wyjście ? Chociaż to w ogóle tak nie wyglada, fakt jest taki, że żyje już całkiem długo Przez te wszystkie lata przeżyłem wiele wzlotów, parę upadków i chyba ze dwa globalne kryzysy. Byłem jednak zbyt zajęty by je dostrzec a co dopiero im ulec lub się im poddać. Dowiadywałem się o nich z telewizji a potem ktoś inny informował mnie, że już się skończyły. Znów stoimy u progu globalnej egzekucji tyle, że dziś pętlę na szyje zakładamy sobie poniekąd sami. A co gdyby wyłączyć na chwile wszelakie serwisy informacyjne....Czy dusząc monitory przestaniemy oddychać razem z nimi ? Czy bez informacji zgaśniemy czy może przejmiemy pilota by znów samodzielnie ustawić własny mind set ? A co gdyby przez jeden dzień, choćby jeden dzień, przestać się bać ? Być może cele i pragnienia są w stanie zastąpić traumy i obawy. A co jeśli lęki i leki mają tych samych rodziców. Może to nie wirus zabrał nam normalność.... może pozbawialiśmy się jej sami. Być może nie wystarczy tęsknić za przeszłością .... może należy zacząć znów tworzyć przyszłość.... nową, inną... ale pisaną przez nas. Cieżko pisać własne losy w rękawiczkach. Ciężko wyczytać co nas czeka jeśli czytamy tylko recepty. Ciężko jest dziś dostrzec uśmiech na ulicy ale mocno wierzę, że kryje się on pod niejedną maseczką. Spróbujmy choć na chwile zapominięć o tym co nas przeraża i przypomnieć sobie, że: Odwaga, jak wszystko inne, to tylko decyzja dużo zdrowia życzę

Post udostępniony przez Maciej Kawulski (@kawul_ksw)

Zobacz:
Koronawirus. Centrum fitness ma sposób na obejście decyzji rządu. Będzie sklepem i... kościołem  
Menedżer klubu fitness: Czeka nas katastrofa. Wiele na to wskazuje

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×