MMA. Kolejni debiutanci zawalczą na FEN 32

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Bartosz Szewczyk podejmie Achmeda Salamowa podczas gali FEN 32
Materiały prasowe / Bartosz Szewczyk podejmie Achmeda Salamowa podczas gali FEN 32
zdjęcie autora artykułu

Bartosz Szewczyk (0-1) podejmie Achmeda Salamowa (1-0, 1 SUB) podczas gali FEN 32: LOTOS Fight Night. Wydarzenie odbędzie się 20 lutego. Transmisja w systemie PPV.

Szewczyk ma 23 lata i pochodzi z Otwocka. Trenuje pod okiem Mirosława Oknińskiego w Akademii Sportów Wilanów. W karierze amatorskiej mierzył się z innym zawodnikiem FEN, Krystianem Bielskim oraz z Piotrem Mierzejewskim, którego poddał w 2. rundzie duszeniem zza pleców.

Łączny bilans walk Bartosza Szewczyka w amatorstwie to 6 zwycięstw i 2 porażki. Wcześniej, bo w 2017 roku, uległ doświadczonemu Arkadiuszowi Jędraczce.

Achmed Salamow ma 27 lat, pochodzi z Rosji i reprezentuje barwy MMA Factory. W zawodowym debiucie zwyciężył przez duszenie trójkątne w 2. rundzie z Georgasem Kosmidisem.

Od ostatniej walki Salamow poprawił bazę zapaśniczą i zdecydował się na karierę w limicie kategorii półciężkiej. Pojedynek na FEN 32 będzie jego pierwszym występem w Polsce i debiutem pod szyldem Fight Exclusive Night.

Karta walk FEN 32: 70,3 kg, MMA: Mateusz Rębecki vs Jose Barrios - o pas w wadze lekkiej 93,0 kg, MMA: Wojciech Janusz vs Marcin Łazarz 120,2 kg, MMA: Szymon Bajor vs Ednaldo Oliveira 80,0 kg, MMA: Szymon Dusza vs Roland Cambal 83,9 kg, MMA: Rafał Lewoń vs Piotr Walawski 77,1 kg, MMA: Cezary Oleksiejczuk vs Djamil Chan 70,3 kg, MMA: Mikołaj Lewandowski vs Wojciech Kawa 93,0 kg, MMA: Bartosz Szewczyk vs Achmed Salamow

Gala FEN 32 będzie transmitowana w systemie PPV na platformie FENMMA.tv, Cyfrowym Polsacie oraz na ipla.tv.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce". Przejmujące słowa Joanny Jędrzejczyk. "Było mi wstyd jak wyglądałam"

Źródło artykułu: