FEN 32. Niespodzianka na otwarcie gali! Efektowny debiut młodego Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Łukasz Krusiński / Na zdjęciu: Bartosz Szewczyk
Materiały prasowe / Łukasz Krusiński / Na zdjęciu: Bartosz Szewczyk
zdjęcie autora artykułu

Bartosz Szewczyk (1-0) poddał duszeniem zza pleców w 2. rundzie Achmeda Salamowa (1-1) w walce otwierającej galę FEN 32: Lotos Fight Night w Warszawie. Polak sprawił niespodziankę i udanie zadebiutował w MMA.

W 1. rundzie Rosjanin szybko sprowadził Szewczyka do parteru i próbował poddać go duszeniem trójkątnym. Podopieczny trenera Mirosława Oknińskiego zdołał jednak wyjść z opresji. Salamow jednak unikał konfrontacji w stójce i szukał kolejnych prób obalenia.

W drugim starciu Achmed Salamow był już wyraźnie zmęczony. Jego próby zejścia do parteru były czytelne. Szewczyk korzystał z cennych uwag narożnika. Wreszcie Polak zaszedł za plecy rywala i rolę się odwróciły, bo to zawodnik Akademii Sportów Walki Wilanów zapiął ciasne duszenie i sędzia Piotr Michalak musiał przerwać pojedynek. Niespodzianka na otwarcie gali!

Bartosz Szewczyk udanie zadebiutował w zawodowym MMA i organizacji Fight Exclusive Night. Efektowna wygrana 23-latka z Otwocka otwiera przed nim duże możliwości w kategorii półciężkiej FEN, gdzie mistrzowski pas dzierży Marcin Wójcik.

W walce wieczoru FEN 32: Lotos Fight Night Mateusz Rębecki zmierzy się z Jose Barriosem w kolejnej obronie mistrzowskiego pasa w kategorii lekkiej. Transmisja w systemie PPV w cenie 40 zł na platformie FENMMA.tv, Cyfrowym Polsacie oraz na ipla.tv.

Zobacz także: Awantura na ważeniu przed FEN 32 Historia najpopularniejszego ochroniarza polskiego MMA

ZOBACZ WIDEO: MMA. KSW czuje oddech konkurencji. Wojsław Rysiewski zabrał głos

Źródło artykułu: