MMA. UFC 259. Amanda Nunes obroniła pas. Megan Anderson nie miała żadnych szans

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Amanda Nunes
Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Amanda Nunes
zdjęcie autora artykułu

Amanda Nunes (21-4) nie dała szans Megan Anderson (10-5) w walce o pas wagi koguciej podczas UFC 259. Brazylijka udowodniła, że nie ma sobie równych.

W tym artykule dowiesz się o:

"Lioness" była zdecydowaną faworytką walki. Wygrała jedenaście wcześniejszych starć i stała się nie tylko najlepszą zawodniczką kategorii piórkowej, ale również w całym żeńskim MMA, bez podziału na kategorie wagowe. W roku 2020 Amanda Nunes stoczyła jeden pojedynek. W walce wieczoru UFC 250 wypunktowała Felicię Spencer.

Australijka stanęła przed największym wyzwaniem w zawodowej karierze. Dotychczas w UFC radziła sobie dość przeciętnie. Megan Anderson przegrywała z Holly Holm i Felicią Spencer, ale pokonywała Cat Zingano, Zarę Fairn i Normę Dumont.

Pierwotnie do pojedynku miało dojść już podczas grudniowego UFC 256. Walkę wtedy odwołano ze względu na to, że Nunes musiała wycofać się z udziału w gali.

Starcie zakończyło się zaledwie po dwóch minutach. Brazylijka błyskawicznie przejęła kontrolę i w parterze rozpoczęła swoje show. Tam poszukała odwrotnego trójkąta, po którym konkurentka musiała odklepać!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zuluzinho w akcji. Brutalny nokdaun

Była to druga z trzech mistrzowskich walk, które odbędą się w nocy z soboty na niedzielę w Las Vegas. Wcześniej, w starciu o tytuł kategorii muszej, Piotr Jan został zdyskwalifikowany. Nowym czempionem został Aljamain Sterling.

W głównym pojedynku wieczoru, o tytuł wagi półciężkiej, zmierzą się aktualny polski mistrz, Jan Błachowicz, oraz król kategorii średniej, Israel Adesanya.

Zobacz także: -> MMA. UFC 259. Wyniki ważenia. Jan Błachowicz znacznie cięższy od Israela Adesanyi -> Fame MMA 9. Wyniki ważenia. Jedna zawodniczka przekroczyła limit -> MMA. FEN 33. Kacper Formela zmierzy się z Damianem Frankiewiczem -> UFC 259: Błachowicz vs Adesanya. Karta walk. Gdzie oglądać?

Źródło artykułu: