MMA. UFC 259: Błachowicz vs Adesanya. Dyskwalifikacja! Rosjanin stracił pas

Piotr Jan nie jest już mistrzem UFC w wadze koguciej. Rosjanin kontrolował pojedynek z Aljamainem Sterlingiem i gdy wydawało się, że pewnie obroni pas, wyprowadził nielegalne kolano na twarz rywala i został zdyskwalifikowany.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Aljamain Sterling nowym mistrzem UFC po dyskwalifikacji Piotra Jana Twitter / Aljamain Sterling nowym mistrzem UFC po dyskwalifikacji Piotra Jana
Sterling kapitalnie rozpoczął pojedynek. Pretendent kilka razy trafił mistrza, a nawet udało mu się sprowadzić go do parteru. Piotr Jan przyjął na szczękę latające kolano, po czym obudził się, chcąc przejąć inicjatywę. Rosjanin wyprowadził prawy prosty, po którym Sterling znalazł się na deskach.

"Funky Master" nie odpuszczał w drugim starciu. 31-latek z Cortland wywierał presję i zaznaczył swoją przewagę w tym starciu. W kolejnych minutach pojedynku Jamajczyk padł ofiarą szaleńczego tempa, jakie narzucił w walce z Janem.

Trzecia runda pod dyktando Rosjanina. Duże kłopoty pretendenta, który stracił swój największy atut - szybkość. "Funky Master" przyjmował coraz więcej czystych ciosów od Jana. Desperackie próby obaleń pretendenta nie przynosiły rezultatu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zuluzinho w akcji. Brutalny nokdaun

28-latek z Jekaterynburgu popełnił nagle wielki błąd! Pod koniec czwartej rundy Jan wyprowadził nielegalne kopnięcie, gdy rywal miał trzy punkty podparcia. Sterling nie był w stanie kontynuować pojedynku. Jan został zdyskwalifikowany i stracił mistrzowski tytuł w wadze koguciej.

Aljamain Sterling długo nie mógł dojść do siebie po faulu rywala. Półprzytomny odebrał pas, który później zostawił w oktagonie, pokazując, że nie chciał zdobyć go w taki sposób.

W walce wieczoru UFC 259 Jan Błachowicz zmierzy się z Israelem Adesanyą. Polak po raz pierwszy będzie bronił mistrzowskiego pasa w wadze do 93 kg.

Zobacz także:
-> MMA. UFC 259. Wyniki ważenia. Jan Błachowicz znacznie cięższy od Israela Adesanyi
-> Fame MMA 9. Wyniki ważenia. Jedna zawodniczka przekroczyła limit
-> MMA. FEN 33. Kacper Formela zmierzy się z Damianem Frankiewiczem
-> UFC 259: Błachowicz vs Adesanya. Karta walk. Gdzie oglądać?

Czy powinno dojść do rewanżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×