KSW 59. Mariusz Pudzianowski - "Bombardier". Zapowiedź walki [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / KSW / Na zdjęciu: Mariusz Pudzianowski
YouTube / KSW / Na zdjęciu: Mariusz Pudzianowski
zdjęcie autora artykułu

Mariusz Pudzianowski i "Bombardier" Serigne Ousmane Dia będą gwiazdami gali KSW 59, która odbędzie się 20 marca. Organizacja opublikowała zapowiedź pojedynku.

W tym artykule dowiesz się o:

"Bombardier" będzie dla Pudzianowskiego wielkim wyzwaniem i to dosłownie. Senegalczyk imponuje warunkami fizycznymi. Ma 190 cm wzrostu i ponad 140 kilogramów wagi. Same liczby robią ogromne wrażenie.

Serigne Ousmane Dia to podwójny mistrz świata i legenda w senegalskiej odmianie zapasów (laamb). W MMA stoczył dwa pojedynki. Walczył w Anglii i w Szwajcarii. Bardzo szybko pokonywał Amadou Papisa Koneza i Dana Podmore'a. W grudniu 2018 miał się zmierzyć z innym Polakiem, Wojciechem Bulińskim, ale do starcia nie doszło.

Ostatnią walkę Mariusz Pudzianowski stoczył w listopadzie 2019 roku. W marcu 2020 roku miał się zmierzyć z Quentinem Domingosem na gali KSW 53 w Łodzi. "Pudzian" wycofał się jednak z walki z powodu kontuzji. Ostatecznie cała gala została odwołana w wyniku pandemii koronawirusa. W 2020 roku były strongman do klatki już nie wrócił.

Warto także mieć na uwadze, że dla Pudzianowskiego pojedynki z takimi gigantami to nic nowego. W przeszłości pokonał Erica Escha, który ważył ponad 170 kg. Wygrał także przed czasem z prawie 150-kilogramowym Bobem Sappem.

Zobacz zapowiedź walki:

Walka Pudzianowski vs Dia odbędzie się na gali KSW 59, która zaplanowana jest na 20 marca. Będzie to główny pojedynek wieczoru.

Zobacz także: -> Zaskakująca wypowiedź Israela Adesanyi. "Muszę znaleźć jakiegoś wisielca". -> Prezes UFC wściekły po walce Błachowicza. "To wymknęło się spod kontroli" -> Problemy z powrotem Jana Błachowicza do Polski! "Szkoda gadać..."

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zuluzinho w akcji. Brutalny nokdaun

Źródło artykułu: