KSW 59. Wyniki gali. Szybka robota "Pudziana". Przybysz nowym mistrzem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu: walka Włodarek - Stošić
Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu: walka Włodarek - Stošić
zdjęcie autora artykułu

Mariusz Pudzianowski pokonał w 1. rundzie Nikolę Milanovicia w walce wieczoru KSW 59. Show całej gali skradł jednak pojedynek rewanżowy Sebastiana Przybysza z Antunem Raciciem. Polak odebrał Chorwatowi pas w wadze koguciej.

59. galę Konfrontacji Sztuk Walki otworzyło starcie dwóch prospektów polskiego MMA. W nim niespodziankę sprawił Patryk Likus, który pokonał na punkty faworyzowanego Cypriana Wieczorka.

W kolejnych walkach bracia Rajewscy mogli cieszyć się z wygranych. Najpierw Sebastian na pełnym dystansie zwyciężył Savo Lazicia, a później Łukasz zastopował utalentowanego Konrada Dyrschkę.

Udany debiut w KSW zaliczył niepokonany Adrian Bartosiński. "Bartos" miał sporo problemów z Hiszpanem Lionellem Padillą, ale w trzeciej rundzie zatrzymał rywala ciosami w parterze.

ZOBACZ WIDEO: Klatka po klatce. Martin Lewandowski zdradza plany na 2021. "Liczę na to, że nie zostaniemy zmuszeni do zmian"

Ciężki nokaut Michałowi Włodarkowi zafundował inny debiutant w KSW, Darko Stosić. Serb prezentował się zdecydowanie lepiej na tle Polaka, zdominował go zapaśniczo i pod koniec drugiej rundy zdemolował ciosami.

W nieoficjalnym eliminatorze do pasa KSW w wadze półśredniej Krystian Kaszubowski zmierzył się z Michałem Pietrzakiem. Po trzech twardych rundach sędziowie niejednomyślnie wskazali wygraną "Zgniatacza" z Poznania.

Damian Janikowski udowodnił, że nie należy go skreślać na tle bardziej doświadczonych rywali. Medalista olimpijski w zapasach pokonał przez techniczny nokaut Jasona Radcliffe'a.

Istną wojnę w klatce dali kibicom Sebastian Przybysz i Antun Racić. Ich rewanżowy bój był pełny dramaturgii i zwrotów akcji, ale ostatecznie na punkty zwyciężył Polak, który odebrał "Killerowi" tytuł mistrzowski w wadze koguciej.

Walka wieczoru bez historii. Mariusz Pudzianowski łatwo poradził sobie z Nikolą Milanowiciem, który na kilka godzin przed galą zastąpił "Bombardiera". Senegalczyk trafił do szpitala, gdzie stwierdzono u niego ostre zapalenie wyrostka robaczkowego.

Wyniki gali KSW 59 Walka wieczoru: Open: Mariusz Pudzianowski pok. Nikolę Milanovicia przez TKO, runda 1, 1:12

Karta główna: 61,2 kg: Sebastian Przybysz pok. Antuna Racicia przez jednogłośną decyzję - walka o pas mistrzowski 83,9 kg: Damian Janikowski pok. Jasona Radcliffe'a przez TKO, runda 2, 4:42 77,1 kg: Michał Pietrzak pok. Krystiana Kaszubowskiego przez niejednogłośną decyzję 120,2 kg: Darko Stosić pok. Michała Włodarka przez KO, runda 2, 4:40 70,3 kg: Łukasz Rajewski pok. Konrada Dyrschkę przez jednogłośną decyzję 77,1 kg: Adrian Bartosiński pok. Lionela Padillę przez TKO, runda 3, 4:05 70,3 kg: Sebastian Rajewski pok. Savo Lazicia przez jednogłośną decyzję 65,8 kg: Patryk Likus pok. Cypriana Wieczorka przez jednogłośną decyzję

Zobacz także: -> To prawdziwy kolos! Zobacz spotkanie Pudzianowskiego z "Bombardierem" [WIDEO] -> Gigant ostrzega Mariusza Pudzianowskiego przed walką na KSW 59

Źródło artykułu: