Niespodziewana zmiana na KSW 60. Izu Ugonoh z nowym rywalem. Zobacz kartę walk

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Izu Ugonoh
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Izu Ugonoh
zdjęcie autora artykułu

Izu Ugonoh na gali KSW 60 miał zmierzyć się z Thomasem Narmo. Norweg nie może jednak wziąć udziału w pojedynku i największa organizacja MMA w Polsce już znalazła nowego rywala dla byłego pięściarza.

W tym artykule dowiesz się o:

"Niepokonany niemiecki wojownik Ugur Oezkaplan zmierzy się z Izu Ugonohem na KSW 60" - czytamy w mediach społecznościowych Konfrontacji Sztuk Walki. Organizacja wyjaśniła, że zmiana w karcie walk była związana z kontuzją Thomasa Narmo (4-0, 3 KO, 1 Sub), który miał zmierzyć się z Polakiem.

"Ostatni Wiking" z Norwegii nie będzie mógł zaprezentować się na gali, która odbędzie się 24 kwietnia, ze względu na złamane żebra.

Oezkaplan, podobnie jak Narmo, może pochwalić się bilansem 4 zwycięstw i żadnej porażki. 31-letni Niemiec trzykrotnie nokautował swoich rywali, a raz zakończył walkę poddaniem. Trzy pierwsze walki kończył błyskawicznie w pierwszych rundach.

W ostatnim pojedynku szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił dopiero w trzeciej rundzie, pokonując Edisa Besicia na gali Serbian Battle Championship 19. Oezkaplan ma za sobą sporą przerwę - z Bośniakiem walczył bowiem w grudniu 2018 roku.

Ugonoh po raz drugi wejdzie do klatki MMA. Reprezentant WCA Fight Team zadebiutował na KSW 54, gdy pokonał przez nokaut techniczny w pierwszej odsłonie Quentina Domingosa.

Na gali KSW 60 dojdzie do dwóch walk o pas. W kategorii ciężkiej po raz drugi zmierzą się Phil de Fries i Tomasz Narkun, a w kategorii lekkiej Maciej Kazieczko postara się odebrać tytuł Marianowi Ziółkowskiemu.

Walka o pas w kategorii ciężkiej: Phil de Fries (19-6) - Tomasz Narkun (18-3) Walka o pas kategorii lekkiej: Marian Ziółkowski (22-8-1) - Maciej Kazieczko (7-1) Pozostałe walki: Izu Ugonoh (1-0) - Ugur Oezkaplan (4-0) Michał Sobiech (4-0) - Patryk Kaczmarczyk (6-0) Aleksandar Ilić (12-4) - Tomasz Jakubiec (10-3) Krzysztof Klaczek (12-6) - Vojto Barborik (12-1) Aleksandra Rola (3-1) - Karolina Wójcik (7-2) Kacper Koziorzębski (7-3) - Ion Surdu (10-3) Jakub Wikłacz (10-3-1) - Patryk Surdyn (5-1)

Czytaj też: -> Nikola Milanović chce rewanżu z "Pudzianem". "Złapał się cham za siatkę" -> Koniec kariery Michała Materli? Ta wypowiedź wszystko wyjaśnia

ZOBACZ WIDEO: Są bonusy po gali KSW 59. Takiej sytuacji jeszcze nie było!

Źródło artykułu: