To będzie hit! Wielka walka Mateusza Gamrota potwierdzona

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Mateusz Gamrot
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Mateusz Gamrot
zdjęcie autora artykułu

Mateusz Gamrot robi zawrotną karierę w UFC. Władze tej organizacji potwierdziły, że polski wojownik w najbliższej walce zmierzy się z Jeremym Stephensem. Wiadomo, kiedy odbędzie się ten pojedynek.

W tym artykule dowiesz się o:

Gala UFC z udziałem Mateusza Gamrota odbędzie się 17 lipca. Jego starcie z Jeremym Stephensem ma być jednym z najważniejszych podczas całego wydarzenia. Dodajmy, że doświadczony rywal w MMA stoczył już 47 pojedynków i wygrał 29 z nich, a 18 przegrał. Bilans Polaka to 18 zwycięstw i jedna porażka.

Wcześniej podawaliśmy, że Mateusz Gamrot czeka na wielką walkę na gali UFC. Po wygranej ze Scottem Holtzmanem dostał nową propozycję i bez wahania ją przyjął. Informowaliśmy, że to właśnie Stephens będzie rywalem Gamrota i w poniedziałek te wieści się potwierdziły.

- Nie zostałem dobrany do jakiegoś zawodnika bez rywala, nie wskakuję na zastępstwo. Ten pojedynek jest wizją, która zrodziła się w głowach matchmakerów UFC. Rywal ma bardzo dobre nazwisko. On walczył z samymi kozakami, w pewnym momencie kariery był bardzo wysoko notowany. Wygrana z nim sprawi, że moje nazwisko wystrzeli w górę pod względem rozpoznawalności w Stanach - mówił nam były mistrz KSW.

Rywal Polaka w ostatnich 5 pojedynkach przegrał 4 razy, jednak Stephens to doświadczony zawodnik, który długo należał do czołówki UFC. Dla Gamrota to wielka szansa, by zaistnieć w światowym MMA.

Dla Polaka będzie to trzecia walka w UFC. Jego bilans w tej organizacji to porażka niejednogłośną decyzją z Guramem Kutateladze oraz zwycięstwo przez nokaut ze Scottem Holtzmanem.

ZOBACZ WIDEO: KSW 61. Szaleństwo opłaciło się Darko Stosiciowi. Teraz głośno domaga się walki o pas mistrzowski

Źródło artykułu:
Komentarze (1)
avatar
Garry Kuper
8.06.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
hitowa walka, walczy z rywalem, który przegrał 4 z 5 ostatnich pojedynków, wow ale hit!