KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Armia Fight Night 10. Mistrzowskie szable rozdane. Spektakularny nokaut ozdobą gali

Mansur Ażijew i Tymoteusz Łopaczyk to nowi mistrzowie organizacji Armia Fight Night. Obaj w efektowny sposób wygrali swoje pojedynki na jubileuszowej, dziesiątej gali w Żywcu. Z dobrej strony pokazali się także inni zawodnicy.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Tymoteusz Łopaczyk WP SportoweFakty / Jakub Madej / Na zdjęciu: Tymoteusz Łopaczyk
Ozdobą gali był nokaut Michała Krystmana. Ten w pierwszej walce AFN 10 w zaledwie 15 sekund uporał się z Grzegorzem Smolińskim. Sparingpartner Jana Błachowicza wysokim kopnięciem dosłownie ściął rywala z nóg.

W Żywcu cenne zwycięstwa odnieśli także utytułowany zapaśnik - Dawid Kareciński czy wschodząca gwiazda żeńskiej sceny MMA - Klaudia Syguła. W karcie głównej zgodnie z przewidywaniami triumfowali Norbert Daszkiewicz oraz Karol Skrzypek.

Z dalekiej podróży musiał wracać jednak Sylwester Miller. Starszy szeregowy żołnierz był na skraju nokautu w pierwszej rundzie walki z Rafaelem Apocalipse, ale w dwóch kolejnych starciach odwrócił losy pojedynku i wygrał większościową decyzją sędziów.

W pierwszej walce mistrzowskiej na Armia Fight Night 10 ze znakomitej strony pokazał się Mansur Ażijew. Czeczen nie dał szans Adrianowi Kępie i po pełnej dominacji poddał go w trzeciej rundzie duszeniem zza pleców. Zawodnik trenujący w Warszawie zdobył szablę AFN w wadze piórkowej.

Z kolei w kategorii półśredniej nowym mistrzem organizacji został Tymoteusz Łopaczyk. Fighter z Bielawy, uważany za wielki talent polskiego MMA, już w pierwszej rundzie rozprawił się z Jackiem Bednorzem.

Wyniki gali (za mmarocks.pl)

Walka wieczoru - o mistrzowską szablę w kategorii półśredniej:
77,1 kg: Tymoteusz Łopaczyk (MMA 8-2-0) pokonał Jacka Bednorza (MMA 7-7-0) przez techniczny nokaut (uderzenia w parterze) w rundzie pierwszej

Karta główna:
65,8 kg: Mansur Ażijew (MMA 6-0-0) pokonał Adriana Kępę (MMA 8-6-0) przez poddanie (duszenie zza pleców) w rundzie trzeciej (2:23) - walka o o mistrzowską szablę w kategorii piórkowej
64 kg: Sylwester Miller (MMA 10-4-0) pokonał Rafaela Apocalipse (MMA 4-1-0) większościową decyzją sędziów (28-28, 29-28, 29-28)
77,1 kg: Karol Skrzypek (MMA 7-3-0) pokonał Łukasza Zielonkę (MMA 7-9-0) przez techniczny nokaut (uderzenia w parterze) w rundzie pierwszej (1:53)
70,3 kg: Norbert Daszkiewicz (MMA 4-0-0) pokonał Romana Kurashviliego (MMA 6-2-0) jednogłośną decyzją sędziów
115 kg: Sławomir Rawiński (MMA 3-2-0) pokonał Łukasza Markowskiego (MMA 0-1-0) przez techniczny nokaut (uderzenia) w rundzie pierwszej (0:56)
90 kg: Dominik Grot pokonał Karola Miśkiewicza przez nokaut (uderzenie) w rundzie drugiej (2:44)  - pojedynek w K-1

Karta wstępna:
61,2 kg: Klaudia Syguła (MMA 2-1-0) pokonała Darię Regil (MMA 3-1-1) jednogłośną decyzją sędziów
70,3 kg: Dawid Kareciński (MMA 2-0-0) pokonał Przemysława Górnego (MMA 2-2-0) jednogłośną decyzją sędziów
120,2 kg: Michał Krystman (MMA 1-1-0) pokonał Grzegorza Smolińskiego (MMA 0-1-0) przez nokaut (wysokie kopnięcie) w rundzie pierwszej (0:15)

Zobacz także:
Wyniki porannego ważenia przed KSW 62
Sarara ma nowego rywala!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Błachowicz jak automat. Widać moc!
Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×