UFC może rozstać się z Davidem Zawadą. Kolejna porażka Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jeff Bottari/Zuffa LLC / Na zdjęciu: walka Morono - Zawada (z prawej)
Getty Images / Jeff Bottari/Zuffa LLC / Na zdjęciu: walka Morono - Zawada (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Alex Morono (20-1, 1NC) okazał się za silny dla Davida Zawady (17-7) podczas gali UFC Vegas 36. Amerykanin pokonał Polaka jednogłośną decyzją sędziów. To czwarta przegrana "Sagata" w Ultimate Fighting Championship.

W tym artykule dowiesz się o:

Po trzech rundach walki w stójce arbitrzy punktowi nie mieli wątpliwości. Wszyscy trzej przyznali wygraną Alexowi Morono stosunkiem 30-27.

Zawada w starciu z bardziej doświadczonym rywalem miał swoje momenty - na początku pojedynku i w ostatniej rundzie. Było to jednak za mało, aby myśleć o zwycięstwie nad zawodnikiem z Houston, który bił częściej i przede wszystkim skuteczniej.

Były pretendent do mistrzowskiego pasa KSW może czuć się zagrożony w UFC. Przegrał bowiem cztery z pięciu pojedynków w szeregach największej organizacji MMA na świecie. Jego sytuację może ratować fakt, że dwukrotnie zdobył bonus - za walkę wieczoru i najlepsze poddanie.

David Zawada w latach 2014-2018 był zawodnikiem KSW. W pokonanym polu zostawił m.in. Michała Michalskiego i Macieja Jewtuszkę. Jego aktualny rekord w MMA to 17 zwycięstw i 7 porażek.

Zobacz także: To była egzekucja. Tak wyglądała ostatnia walka Roberto Soldicia w KSW [WIDEO] Kolejny hit w UFC! Pogromca McGregora z mistrzowską szansą

ZOBACZ WIDEO: Odważne słowa! Mateusz Gamrot nie gryzie się w język: Gram grubo!

Źródło artykułu: