Warto im się przyjrzeć. Sprawdź, kto zadebiutuje w KSW

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FEN / Na zdjęciu: Anita Bekus
Materiały prasowe / FEN / Na zdjęciu: Anita Bekus
zdjęcie autora artykułu

Gala KSW 65 zapowiada się wyśmienicie. Podczas niej kibice zobaczą w akcji aż siedem nowych twarzy. Czy w Gliwicach narodzą się przyszłe gwiazdy Konfrontacji Sztuk Walki?

Wszystkie wydarzenia Konfrontacji Sztuk Walki można od teraz oglądać w Polsce i 9 innych krajach Europy wyłącznie w Viaplay. Wszędzie indziej na KSWTV.com.

Miroslav Broz 

To doświadczony zawodnik zza naszej południowej granicy, który w ostatnich latach walczył głównie na galach organizacji Oktagon. "Inkwizytor" wygrał cztery z ostatnich pięciu pojedynków, a dwa z nich kończył przed czasem. Reprezentant Renegade Prague Gym jest również dwukrotnym mistrzem Czech w amatorskim MMA i uczestnikiem mistrzostw świata. Broz w przeszłości był dobrze zapowiadającym się hokeistą, a teraz oprócz kariery MMA rozwija się również jako trener młodych adeptów hokeja na lodzie.

Anita Bekus 

Bydgoszczanka po bardzo udanej karierze w sportach sylwetkowych, w których sięgnęła między innymi po tytuły wicemistrzyni świata oraz wicemistrzyni Europy, postanowiła założyć na dłonie małe rękawice i spróbować swoich sił w MMA. Jeszcze jako amatorka został dwukrotnie mistrzynią Polski. Karierę zawodową rozpoczęła w roku 2018 i od tamtej pory wygrała cztery z sześciu pojedynków. 31-latka trenująca na co dzień w łódzkim klubie Octopus dwa ze zwycięskich starć kończyła przez nokaut.

ZOBACZ WIDEO: Gromda 7. "Mario" wszedł z rezerwy na finał i wygrał. "Ja nie chciałem wyjść"

Magdalena Sormova 

Czeszka ma zdecydowanie większe doświadczenie od Bekus. 32-latka z Pragi w bogatej karierze walczyła nie tylko w swoim kraju, ale i na Ukrainie, w Polsce, Stanach Zjednoczonych czy Japonii między innymi na galach Pancrase, Ladies Fight Night, Oktagon MMA oraz dla najsłynniejszej kobiecej organizacji, Invicta FC. Sormova jest również byłą mistrzynią organizacji WWFC. Ma na koncie dziesięć zwycięskich pojedynków w tym siedem przed czasem, a jej główną bronią są dźwignie i duszenia.

Marc Doussis

Reprezentant Niemiec nie przegrał jeszcze ani jednego starcia w zawodowej karierze. Stoczył do tej pory osiem pojedynków i każdy zwycięski kończył przed czasem. W dorobku "Ghost of Sparta" znajdziemy pięć nokautów oraz dwa poddania. 32-latek trenuje na co dzień pod okiem doskonale znanego w Polsce zawodnika KSW, Martina Zawady.

Szamad Erzanukajew

Przez wielu uważany jest za olbrzymi talent polskiego MMA. Trenujący na co dzień w WCA Fight Team zawodnik na gali KSW 65 po raz pierwszy zmierzy się w zawodowym pojedynku. 20-latek ma za sobą bogatą karierę amatorską i sporo występów na mniejszych wydarzeniach w naszym kraju. Erzanukajew zwyciężał między innymi na Armia Fight Night, TFL czy Slava Republic.

Bartosz Rewera

Podobnie jak Erzanukajew również stawia pierwsze kroki w zawodowym MMA, ale ma już za sobą debiut. 23-latek z Rzeszowa podczas gali Babilon MMA 24 rozbił łokciami w drugiej odsłonie Kacpra Michałowskiego. Reprezentant klubu Spartakus ma na koncie również liczne starty na imprezach ALMMA oraz medale zawodów w K1. Rewera słynie również z bardzo ciężkich jak na tę kategorię wagową pięści.

Piotr Olszynka 

To weteran polskiej sceny MMA, mający na swoim koncie walki z czołówką wagi koguciej. Jego rekord zawodowy to 6 zwycięstw, 7 porażek i 1 remis. Pojedynek z Patrykiem Likusem w Gliwicach przyjął na ostatnią chwilę.

Czytaj także: "Wielki dramat". Kołecki przekazał smutne informacje KSW 65. Nadchodzi wyczekiwany rewanż. Salahdine Parnasse ma coś do udowodnienia [WIDEO]

Źródło artykułu: