Zasztyletowany przed barem nocnym. Nie żyje były rywal Chalidowa

W 2014 r. Brazylijczyk zaprezentował się polskim fanom MMA na gali KSW. W niedzielę rano padł ofiarą bestialskiego ataku nożownika, którego nie przeżył.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Maiquel Falcao Getty Images / Yuri Smityuk/TASS / Na zdjęciu: Maiquel Falcao
Zawodnik UFC i zwycięzca turnieju Bellatora, Maiquel Falcao, został zadźgany nożem w niedzielę rano w swoim rodzinnym mieście Pelotas w Brazylii. "Big Rig" miał 40 lat - potwierdził tragiczne doniesienia z Kraju Kawy portal MMA Fighting.

Z ustaleń policji wynika, że Falcao otrzymał kilka ciosów nożem w brzuch od nieustalonego sprawcy przed jednym z lokalnych barów. Ok. godz. 3 nad ranem były sportowiec został przewieziony do szpitala. Był w stanie ciężkim. Lekarze nie potrafili go uratować.

Maiquel Falcao w ciągu trwającej prawie dwie dekady kariery w MMA osiągnął bilans 40 zwycięstw i 20 porażek (1 N/C). Brazylijczyk stoczył jedną walkę w UFC, pokonując w 2010 r. przez decyzję sędziów Geralda Harrisa.

Kariery w UFC jednak nie zrobił. Federacja zwolniła go po tym, jak do mediów wyciekła informacja, że Falcao był aresztowany w przeszłości za rzekomą napaść na kobietę przed klubem nocnym.

Dwa lata później został gwiazdą Bellatora, zwyciężając turniej Grand Prix wagi średniej. Szybko został zwolniony - za napad na kobietę na stacji benzynowej.

Falcao wystąpił też trzykrotnie na KSW, m.in. na gali nr 27 w 2014 r. Brazylijczyk zmierzył się z Mamedem Chalidowem, z którym przegrał przez poddanie w I rundzie. Potem zaprezentował się na KSW 32 i 33 (obie gale w 2015 r. - zwyciężył z Brettem Cooperem i poniósł porażkę z Azizem Karaoglu).

W sierpniu 2021 r. weteran MMA zwrócił się... do Chalidowa i KSW o pomoc. "Proszę, potrzebuję Waszej pomocy na opłatę za leczenie ręki, którą mi złamałeś! Proszę, pomóżcie mi!" - napisał "Big Rig" w mediach społecznościowych. Kuriozalna prośba pozostała bez odzewu.

Ostatni pojedynek w karierze brazylijski wojownik stoczył w październiku 2021 r., przegrywając przez TKO w I rundzie z Serbem Nemanją Uvericiem na gali SBC 36 - Serbian Battle Championship 36: Revenge! w Zrenjaninie.

Zobacz:
"Pełnym ogniem szedł do końca". Kolega wspomina zmarłego pływaka
Został ugodzony nożem. "Jeśli to moje ostatnie słowa... powiedz mamie, że ją kocham"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×