Czego możemy spodziewać się w drugiej połowie 2015 roku w polskim MMA?

Pierwsza połowa bieżącego roku była wyjątkowo udana w polskim MMA. Jak będzie wyglądał okres po wakacjach? Sprawdź, czego można spodziewać się w drugiej połowie 2015 roku.

Jakub Madej
Jakub Madej

Kolejna obrona tytułu mistrzowskiego UFC w wadze słomkowej przez Joannę Jędrzejczyk 
Polacy wierzyli od dawna, resztę Jędrzejczyk przekonała do siebie w marcu tego roku, pokonując przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Carlę Esparzę. Po zdobyciu pasa i pierwszej obronie w pojedynku z Jessicą Penne, na którą Joanna potrzebowała niecałych piętnastu minut, Polka potwierdziła jedynie to, że na chwilę obecną ciężko znaleźć zawodniczkę, która poradzi sobie z jej doskonała stójką i perfekcyjnymi obronami przed sprowadzeniami, przed którymi mistrzyni stara się jeszcze uciekać. Sama jednak przyznaje, że w przyszłości będzie chciała próbować parteru, aby również tam straszyć swoje przeciwniczki.


Jeszcze w tym roku możemy spodziewać się drugiej obrony pasa mistrzowskiego kobiet w wadze słomkowej. Kto będzie rywalką Polki? Kandydatek jest wiele, jednak wszystko wskazuje na to, że pretendentką do tytułu będzie Jessica Aguilar lub Claudia Gadelha. Zawodniczki te już 1 sierpnia wejdą do Oktagonu i zrobią wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony i wyzwać do walki obecną mistrzynię.  

Polub Sporty Walki na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)