Tragiczna śmierć pilotki rajdowej

W sobotę tragicznie zakończył się rajd Valle de Laciana w hiszpańskim Leon. W wypadku zginęła 29-letnia pilotka rajdowa Barbara Gomez Oubel.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Barbara Gomez Oubel Facebook / Na zdjęciu: Barbara Gomez Oubel
W miniony weekend w hiszpańskim Leon odbył się rajd Valle de Laciana. Ten jednak zakończył się tragicznie z uwagi na to, co wydarzyło się w sobotę podczas trzeciego przejazdu odcinka Leitariegos.

Doszło w nim do śmiertelnego wypadku, w wyniku którego zginęła pilotka rajdowa Barbara Gomez Oubel. 29-letnia kobieta urodzona w hiszpańskim Rianxo wraz z kierowcą Celestino Iglesiasem poruszała się Fordem Fiestą N5 i wypadła z zakrętu. Mimo reanimacji kobiety nie udało się uratować.

Natomiast Iglesias został przetransportowany do szpitala, gdzie obecnie dochodzi do siebie po odniesionych obrażeniach. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Po tym incydencie nie było innej możliwości niż odwołanie wyścigu. Taką decyzję podjęli organizatorzy, którzy wydali oficjalne oświadczenie w sprawie zdarzenia.

"Musieliśmy doświadczyć gorzkiej strony wyścigów. Ze strony Escuderia Laciana Motor wyrażamy ubolewanie z powodu wydarzeń, które miały miejsce na szóstym odcinku specjalnym II rajdu Valle de Laciana, który odbył się w sobotę 2 września. Chcielibyśmy złożyć kondolencje i zapewnić nasze pełne wsparcie dla rodziny Barbary Gomez i rodziny Iglesias, którzy zawsze nas wspierali" - napisał organizator.

Przeczytaj także:
Niedawno trafił do szpitala. Paul Bird nie żyje

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×