Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

GP Abu Zabi: Komentarze kierowców po treningach

Podczas piątkowych treningów najlepiej spisywali się kierowcy zespołu McLaren. Robert Kubica nie zaliczy pierwszego dnia weekendu w Abu Zabi do udanych, bowiem w jego bolidzie awarii uległa jednostka napędowa.
Robert Chruściński
Robert Chruściński

Robert Kubica (11. i 20. miejsce, BMW Sauber): Tor jest bardzo interesujący, ale nie znajdziemy tutaj zbyt wiele szybkich zakrętów. Większość z nich jest dość krótka. Ostatni sektor przypomina ten w Singapurze. Zaczęliśmy właśnie prace nad ustawieniami i porównywaliśmy opony podczas drugiej sesji treningowej, ale wtedy miałem awarię silnika. Teraz warunki na torze są coraz lepsze i dla mnie to wielka strata, bo uciekła mi godzina cennego czasu na torze.

Jenson Button (2. i 3. miejsce, Brawn GP): Tor Yas Marina jest na pewno niezwykle interesujący. Gdy zwrócisz uwagę na układ, może ci się wydawać, że nie jest on wcale ekscytujący, ale jazda na nim to fantastyczne uczucie. Tor ma wszystkiego po trochu. Są tutaj wolne i szybkie zakręty, pozytywne i negatywne pochylenia oraz ściany, które są całkiem blisko przez większą część okrążenia. Pierwszy dzień był dla nas udany. Oczywiście nie obyło się bez kilku drobnych problemów z balansem, ale liczę na to, że w nocy uda nam się rozwiązać ten problem.

Kimi Raikkonen (15. i 10. miejsce, Ferrari): Bolid nie prowadzi się źle, ale jest wolny i brakuje mu przyczepności, co często się powtarzało tym roku. Jest tutaj tylko kilka zakrętów, na których można coś zyskać. Mamy tutaj również wiele punktów dohamowań oraz wolnych zakrętów, gdzie ważne jest przyspieszenie. Wyjazd z boksów? Jeśli chodzi o ułożenie, to jest podobne do tego na Interlagos, z tym że tam jest ściana w porównaniu z ogrodzeniem.

Fernando Alonso (16. i 16. miejsce, Renault): Po raz pierwszy jedziemy na torze Yas Marina, dlatego musieliśmy się go nauczyć i wybrać najlepszą drogę, aby dobrze ustawić samochody. Próbowaliśmy wiele różnych rzeczy i wykonaliśmy pewien postęp. Spodziewaliśmy się, że tor będzie brudny na początku, ale kiedy się nagumował, zacząłem osiągać lepsze czasy. W nocy musimy dokonać kilku poprawek i wszystko powinno ułożyć się po naszej myśli.

Lewis Hamilton (1. i 2. miejsce, McLaren): Wygląda na to, że możemy być tutaj bardzo konkurencyjni. Wykonano tutaj ogromną pracę. Tor jest bardzo interesujący. Mamy tutaj dużo technicznych zakrętów, gdzie ważna jest stabilność podczas hamowania.

Nico Rosberg (13. i 9. miejsce, Williams): Na początku trudno było mi się przyzwyczaić do nowego toru, ale z czasem było coraz lepiej. Jeżeli chodzi o widoczność podczas drugiej sesji było o wiele lepiej. Największą niewiadomą jest wybór opon i trudno powiedzieć, które są lepsze.


Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
f1-live.com

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×