Doskonały występ Bartłomieja Marszałka! Polak na podium Grand Prix Włoch F1 H2O

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Arek Rejs / Na zdjęciu: Bartłomiej Marszałek
Materiały prasowe / Arek Rejs / Na zdjęciu: Bartłomiej Marszałek
zdjęcie autora artykułu

Bartłomiej Marszałek, który w sobotnich kwalifikacjach do Grand Prix Włoch uplasował się dopiero na 11. miejscu. Polak w niedzielę spisywał się znakomicie i ostatecznie zajął trzecie miejsce w wyścigu!

W sobotnich kwalifikacjach, Bartłomiej Marszałek zajął 11. miejsce, jednak w pierwszym niedzielnym wyścigu - sprincie było już lepiej. Polak skorzystał na braku Brenta Dillarda, a także na błędzie innego rywala i zajął 4. miejsce, dzięki czemu startował z lotnego startu z 8. pozycji.

Niestety już na pierwszym okrążeniu doszło do wypadku. Z rywalizacji wypadł Stefan Arand. Łódź Estończyka się przewróciła i nie kontynuował jazdy, z wyścigu wypadł też Alberto Comparato. Po wznowieniu rywalizacji doskonale spisywał się Polak. Zawodnik Orlen Teamu w krótkim czasie minął aż trzech rywali i na szóstym okrążeniu był już czwarty!

Wielu zawodników miało problemy z płynną jazdą i gdy z toru wypadł Thani Al Qemzi, który był drugi w kwalifikacjach, Bartłomiej Marszałek awansował na trzecią pozycję i zaczął atakować drugiego Petera Morina! Wszystko działo się daleko za plecami Rusty'ego Wyatta, który w połowie dystansu miał 15 sekund przewagi nad drugim zawodnikiem.

ZOBACZ WIDEO: Nie pozostawia suchej nitki na zawodnikach. "Muszą szanować to, co inni dla nich robią"

Polak starał się zbliżać do Morina, ale musiał też mieć się na baczności, gdyż grupa pościgowa miała chrapkę na podium. Płynący na czwartej pozycji Ferdinand Zandbergen przez problemy techniczne wypadł z wyścigu na 25. okrążeniu. Za Marszałkiem płynęła Marit Stromoy, którą atakował mistrz świata, Jonas Andersson.

Na szczęście do końca nie było mijanek, choć zawodnicy z miejsc 3-5 płynęli bardzo blisko siebie. Marszałek zajął 3. miejsce i zdobył 12 punktów do klasyfikacji generalnej, w której zajmuje 5. miejsce.

Wyniki Grand Prix Włoch:

Poz.ZawodnikKraj/LicencjaStrataPunkty
1.Rusty WyattKanada/ZEA-20
2.Peter MorinFrancja+ 0.12"21015
3.Bartek MarszalekPolska+ 0.20"87212
4.Marit StromoyNorwegia+ 0.23"4079
5.Jonas AnderssonSzwecja+ 0.25"8457
6.Ben JelfWielka Brytania+1 okr.5
7.Ahmad Al FahimZEA+1 okr.4
8.Brent DillardUSA+2 okr.3
9.Cédric DeguisneFrancja+3 okr.2
10.Filip RomsFinlandia/ZEA+ 4 okr.1
11.Duarte BenaventePortugalia+ 4 okr.-
12.Alexandre BourgeotFrancja+ 4 okr.-
13.Ferdinand ZandbergenHolandiaDNF-
14.Thani Al QamziZEADNF-
15.Erik StarkSzwecja/ZEADNF-
16.Sami SelioFinlandiaDNF-
17.Stefan ArandEstoniaDNF-
18.Alberto ComparatoWłochy/ZEADNF-

Czytaj także: - "To dla Polaków dramat". Legenda F1 szczerze o Kubicy - Spięcie w zespole F1. "Nie odłożymy kierowcy na bok"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty