WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kościuszko wygrał shakedown w Jordanii

Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak reprezentujący zespół Dynamic World Rally Team już w najbliższy czwartek, 1 kwietnia br. wystartują w Jordan Rally samochodem Ford Fiesta S2000. Jest to drugi tegoroczny start załogi w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC).
Paweł Świder
Paweł Świder

Zespół Dynamic World Rally Team w Jordanii przebywa od niedzieli przygotowując się do walki o umocnienie swojej pozycji w czołówce klasyfikacji SWRC, po zajęciu trzeciego miejsca w Rajdzie Meksyku. Głównym celem jedynego polskiego zespołu startującego w Rajdowych Mistrzostwach Świata jest walka o komplet punktów SWRC.

Michał Kościuszko prezentuje nadal wysoką formę uzyskując najlepszy czas 1.20,2 ex aequo z Nasserem Al-Attiyah na rozegranym w środę shakedownie. Trzeci czas w stawce SWRC uzyskał Partik Sandell - 1.20,8.

- Jesteśmy po zapoznaniu z trasą. Odcinki w niektórych miejscach są podobne do tych z 2008 roku, kiedy to startowaliśmy w Rajdzie Jordanii, mamy więc notatki, z których będziemy korzystać. Rajd Jordanii jest trudniejszy niż Rajd Meksyku. Jest wiele zdradliwych miejsc, dużo zakrętów, których nie widać, nie ma punktów odniesienia, więc często ciężko znaleźć odpowiedni punkt hamowania lub dokładnie zlokalizować zakręt. Będzie to rajd na wyczucie, zatem pilot odegra w nim dużą rolę - powiedział Michał Kościuszko.

- W Rajdzie Jordanii staruje więcej załóg w SWRC, niż w Rajdzie Meksyku. Spośród dziesięciu kierowców przynajmniej pięciu może walczyć o zwycięstwo. Chciałbym znaleźć się na podium, ale do rajdu trzeba podejść z głową, nie próbować go wygrać na pierwszym czy drugim odcinku specjalnym. Jest to długi i ciężki rajd, a najważniejsze to dojechać do mety w najlepszym czasie - dodał Kościuszko.

Rajd Jordanii jest najniżej rozgrywanym rajdem na świecie. Większość tras przebiega w obszarze depresji Morza Martwego, czyli ok. 420 metrów p.p.m. Szutrowe odcinki specjalne poprowadzone zostały w zachodniej i północnej części kraju. Temperatury powietrza będą dochodziły do 40 stopni. W ciągu trzech dni (1-3 kwietnia) zawodnicy będą mieć do przejechania 911,78 km, w tym 21 odcinków specjalnych o łącznej długości 339,48 km.

Rajd Jordanii po raz pierwszy w kalendarzu WRC zagościł w 2008 roku i jest pierwszym rajdem WRC organizowanym w kraju arabskim. Baza rajdu zlokalizowana jest 50 km od stolicy kraju, Ammanu.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×