Media o sukcesie Vettela: Seb Superman!

Sebastian Vettel jest w centrum uwagi brytyjskich mediów, które opisują niedzielny wyścig o GP Abu Zabi. "Najmłodszy mistrz F1 płakał z radości po swoim triumfie", "Słynny błysk w oczach Sebastiana Vettela został zalany łzami" - piszą Brytyjczycy.

Łukasz Czechowski

BBC: Sebastian Vettel wygrywa GP Abu Zabi i przechwytuje tytuł

Sebastian Vettel pojechał mistrzowski wyścig i wygrał GP Abu Zabi zapewniając sobie pierwszy tytuł mistrzowski w Formule 1. 23-letni kierowca Red Bulla był trzeci w klasyfikacji, ale prowadził od startu z pole position, a wyniki innych sprawiły, że stał się najmłodszym mistrzem w historii. Lider klasyfikacji z Ferrari, Fernando Alonso dojechał siódmy, a inny kandydat do tytułu, Mark Webber z Red Bull ósmy. To był dramatyczny koniec czarującego sezonu i dał Red Bullowi, który po zwycięstwie Vettela w Brazylii zapewnił sobie mistrzostwo wśród konstruktorów, pierwszy tytuł wśród kierowców.

Irish Independent: Szybki chłopiec stał się facetem, którego wszyscy muszą pokonać

Chłopiec z Heppenheim wszedł na scenę Formuły 1 w 2007 roku, gdy zastąpił podczas GP USA Roberta Kubicę w zespole BMW Sauber. W wieku 19 lat został najmłodszym uczestnikiem weekendu GP. Szybko pobił inny rekord: zaledwie w 9 sekundzie swojej kariery w F1 przekroczył prędkość w pit-line i został ukarany grzywną 1 tys. dolarów. Na pewno był niecierpliwy. Wydawało się, że zostanie mistrzem świata, ale tytuł przyszedł wcześniej, niż większość oczekiwało. Jeśli jego rekordowa seria będzie trwać, być może wielkie osiągnięcia Michaela Schumachera zostaną przyćmione.

Daily Mail: Seb Superman! Najmłodszy mistrz F1 płakał z radości po swoim triumfie z Red Bullem

Sebastian Vettel został najmłodszym mistrzem świata Formuły 1 w historii. I płakał jak dziecko. Mający 23 lata i 135 dni beczał z zachwytu, gdy powiedziano mu, że zapewnił sobie triumf po pasjonującym GP Abu Zabi. "Niewiarygodne. Kocham was chłopaki" - tylko tyle mógł powiedzieć przez radio. Łzy w zespole Red Bull, łzy i złość w Ferrari. Mogli przegrać mistrzostwo i skutecznie udało im się to zrobić.

Guardian: Red Bull trzymał Vettela w cieniu, a teraz tytuł jest jego

Słynny błysk w oczach Sebastiana Vettela został zalany łzami, ale zdołał wykrzesać z siebie: "Wyścig rozpoczął się w świetle dnia i mój dzień zakończy się również w tym świetle". Obiecał z uśmiechem, że odpowiednio uczci ten moment. Fernando Alonso i Mark Webber byli faworytami mistrzostw, młody Niemiec, do wczoraj, nie prowadził w mistrzostwach ani razu. Ale Alonso finiszował siódmy, a Webber ósmy.

The Telegraph: Sebastian Vettel z Red Bulla został koronowany na mistrza świata

Mokry od szampana i potu, w świetle lamp błyskowych, Sebastian Vettel nie mógł znaleźć słów, by wyrazić swoje emocje. "To niewiarygodne, po prostu niewiarygodne" - mamrotał przez radio. "Jesteś mistrzem świata" - darł się Christian Horner. Pod kaskiem jego mózg desperacko próbował zrozumieć to, co się stało. Szczerze mówiąc, to było niewiarygodne - niespodziewany koniec niespodziewanego sezonu.