Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Rechnio powiększył przewagę

Przed 55 Rajdem Wisły na czele tabeli klasy A6 w Pucharze PZM znajdował się zawodnik z Józefowa – Michał Rechnio. Kierowca Citroena Saxo w Wiśle nie oddał pola rywalom i wygrał swoją klasę.

Jacek Mazur
Jacek Mazur

Michał Rechnio wraz ze swoim etatowym pilotem Markiem Bałą rozpoczęli swoją drogę do zwycięstwa na piątkowym (5 września 2008) prologu w Wiśle. Pierwszy sobotni odcinek padł z kolei łupem zwycięzcy klasy A6 z rajdów Subaru i Rzeszowskiego Olafa Malma (Honda Civic), a drugą pozycję zajął duet kielecko-wrocławski - Rafał Szebla / Michał Grudziński (Peugeot 106), a Rechnio był trzeci. Na ostatnim rozegranym w pętli odcinku Hażlach zwyciężył Damian Tomala (Citroen Saxo), a drugi ponownie był Szebla. Rechnio jeszcze raz dopełnił podium. Po pierwszej pętli dzięki doskonałym wynikom to Szebla prowadził 1,7 sek. przed Michałem Rechnio w Saxo z sekwencyjną skrzynią biegów. Trzeci Tomala do prowadzącego tracił 3,8 sek.

Na drugiej pętli błysnął Olaf Malm wygrywając Cisówkę-2, a na Hażlachu ponownie najlepszy był Szebla z Grudzińskim, którzy zajmowali jednocześnie doskonałą pozycje w klasyfikacji generalnej – siódmą ze stratą 26,5 sek. do prowadzącego w rajdzie Pawła Danysa (Honda Civic Type R). Niestety był to jednocześnie ostatni odcinek dla załogi biało-niebieskiego Peugeota 106. Na odcinku Ruptawa-Bzie-2 doszło do awarii samochodu i był to już drugi z rzędu nieukończony rajd przez tą załogę właśnie przez awarię samochodu. Pod nieobecność Szebli to Rechnio zapisał na swoje konto przejazd najdłuższego odcinka w rajdzie podczas drugiej pętli. Drugi był Malm, a trzeci Tomala.

Na Cisówce-3 znowu tryumfował Rechnio przed Malmem, a trzeci po wypadnięciu Tomali był Leszek Kapłan (Peugeot 106). Pozostałe dwa odcinki ostatniej pętli rajdu nie przyniosły żadnych większych rozstrzygnięć. Solidarnie wyniki na nich były takie same jak podczas pierwszego odcinka pętli. Co godne odnotowania na ostatniej próbie rajdu załoga Rechnio/Bała odnotowała piąty czas w klasyfikacji generalnej. Na mecie również nie było niespodzianki – wygrał Rechnio z przewagą 11,6 sekundy nad Malmem i 1:29,7 minuty nad Kapłanem. Dzięki takiej kolejności na mecie w klasie A6 zdecydowanie prowadzi Rechnio – 44 pkt., przed Malmem – 28 pkt., nieobecnym w Wiśle, Szymonem Piękosiem - 24 pkt., Kapłanem – 24 pkt. i Szeblą – 23 pkt.Wypadek Damiana Tomali na 55 Rajdzie WisłyPolub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×