Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rajd Wisły: N0 dla Łukasza Ryznara

Załoga biało-czerwonego Fiata Cinquecento z numerem 73 okazała się najszybszą załogą klasy N0 podczas zakończonego 6 września 55 Rajdu Wisły. Z dziesięciu odcinków specjalnych na pierwszym miejscu dolnośląska załoga ukończyła cztery, pozostałe oddając swoim rywalom.
Jacek Mazur
Jacek Mazur

Łukasz Ryznar z Michałem Jucewiczem swoją drogę do drugiego w sezonie zwycięstwa rozpoczęli już podczas piątkowego prologu ogrywając o 3,1 sekundy Zbigniewa Rembiesę (Fiat CC) i Adriana Szczypkę o kolejne 0,9 sekundy.

Drugiego dnia do ataku przystąpił Szczypka wygrywający obydwa odcinki pierwszej pętli i obejmując po pętli pozycję lidera klasy z przewagą 0,8 sekundy nad Ryznarem. Trzeci w wynikach po trzech odcinkach specjalnych był Zbigniew Rembiesa, ale on do prowadzącej załogi tracił już 23,3 sekundy. Na drugiej pętli zwycięstwami podzielili się Rafał Pochłopień (Fiat Seicento), Łukasz Ryzar i Adrian Szczypka. Ryznar dzięki wygranej na najdłuższym odcinku zdołał wyprzedzić dotychczasowego lidera rajdu - Szczypkę - o 5,1 sekundy i 46,4 sekund trzeciego w wynikach Rembiesę.

Na trzeciej pętli ponownie pierwszy odcinek wygrał Pochłopień, drugi Szczypka, a na trzecim znowu okazał się najlepszy Ryznar przypieczętowując tym samym swoje zwycięstwo w pełnej klasie N0. Przewaga nad Szczypką wyniosła zaledwie 5 sekund. Trzeci na mecie Rembiesa stracił już ponad minutę. Jedyna reprezentantka kobiet za kierownicą w klasie N0 Ewa Niezabitowska (Fiat Seicento) zajęła piątą pozycję w klasie.

W punktacji na dwie eliminacje przed końcem zmagań prowadzi Rafał Pochłopień, który był szósty w klasyfikacji klasy (24 pkt.). Na drugą pozycję wskoczył dzięki wygranej Ryznar (19 pkt.), a trzecią pozycję utrzymała Niezabitowska (15pkt.).

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×