KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Williams: Pozytywnie zakończyć sezon

Ostatnie dwa wyścigi cyklu Grand Prix były zupełnie nieudane zarówno dla Nico Rosberga, jak i jego partnera z brytyjskiego zespołu - Kazuki Nakajimy. Niemiec i Japończyk nie składają jednak broni i zapowiadają walkę o punkty w finałowych zawodach sezonu.

Mateusz Nikołajczuk
Mateusz Nikołajczuk

Nico Rosberg zwrócił uwagę na szczególną specyfikę obiektu umiejscowionego w Sao Paolo, przypominając swój bardzo dobry występ w wyścigu o Grand Prix Brazylii w poprzednim sezonie. - Interlagos jest naprawdę fajnym torem do jazdy, składającym się po części ze wszystkiego - różnych kątów nachylenia nawierzchni toru, uzupełnionych mieszanką zakrętów. Trasa wyścigu biegnie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, co stanowi odmienne wyzwanie dla kierowców- wyjaśnił Niemiec.

- Mieliśmy tutaj mocny wyścig w ubiegłym roku, gdy finiszowałem na czwartym miejscu. Ze względu na fakt, iż nie powiodło się nam w dwóch ostatnich występach, dobrze by było zaprezentować się znacznie lepiej, aby pozytywnie zakończyć ten sezon. Może to być trudniejsze w tym roku, z uwagi na używanie twardszych mieszanek, dlatego też musimy przejechać sporo okrążeń bolidem w piątek - w celu odnalezienia optymalnych ustawień. Zapowiadają się dosyć pracowite dni, ponieważ będę musiał wywiązać się z kilku zobowiązań sponsorskich, zanim rozpocznie się dla mnie standardowy rozkład wyścigowego weekendu. Jestem jednak gotowy na finałową rozgrywkę! - zapowiedział utalentowany kierowca Williamsa.

Drugi z zawodników zespołu z Grove, Kazuki Nakajima zauważył, że niedzielne Grand Prix Brazylii będzie dla niego bardzo szczególne. - Ten wyścig stanowi moją pierwszą rocznicę w Formule 1 i nie mogę uwierzyć, że to wszystko się tak szybko potoczyło! Oczywiście bardzo wiele się nauczyłem przez ten rok i wykorzystam to doświadczenie w Brazylii podczas weekendu - przyznał młody kierowca. - Wyścig powinien być łatwiejszy od innych, ponieważ ścigałem się już wcześniej na Interlagos. Nasz samochód pracował tutaj dobrze w ubiegłym roku i mam nadzieję, że niedzielne zawody ułożą się dla nas lepiej niż te w Japonii i Chinach. Tor sam w sobie stawia duże wymagania, jednak jazda po nim jest bardzo ekscytująca - dodał Japończyk.

Co na temat brazylijskiego obiektu sądzi i jaką taktykę zapowiada Sam Michael, dyrektor techniczny zespołu Williamsa? - Tor posiada pofalowaną nawierzchnię i składa się głównie z wolnych zakrętów, jednak znajdziemy na nim również parę bardzo szybkich wiraży. Znajduje się tutaj kilka dobrych okazji do wyprzedzania, szczególnie na zakrętach pierwszym i czwartym - podkreślił. - Większość zespołów zdecyduje się na strategię z jednym, lub z dwoma postojami, a Bridgestone dostarczy średnie i miękkie mieszanki ogumienia - obie opcje powinny być przydatne w wyścigu. Mieliśmy kilka dobrych występów w Brazylii przez lata startów, ostatni rok także nie stanowił wyjątku. Podczas tego weekendu skoncentrujemy się na tym, aby sezon 2008 zamknąć udanym rezultatem - zakończył Australijczyk.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
williamsf1.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×