WTCC: Yvan Muller z pole position na Hungaroringu

Były mistrz świata WTCC, Yvan Muller przełamał serię kolejnych zwycięstw Jose Marii Lopeza w kwalifikacjach i wywalczył pierwsze pole startowe przed pierwszym niedzielnym wyścigiem na Węgrzech.

Rafał Lichowicz
Do finałowej części kwalifikacji awansowały aż cztery Citroeny mimo, iż samochody francuskiego producenta jeździły po torze Hungaroring z 60-kilogramowym balastem. Blisko wykorzystania tego faktu był reprezentujący Chevroleta, Hugo Valente.

Francuz z zespołu Campos Racing zakończył kwalifikacje z drugim czasem ustępując miejsca jedynie Yvanowi Mullerowi. Czterokrotny mistrz świata wywalczył pierwsze pole position od ubiegłorocznego wyścigu w Belgii.

Z trzeciego pola do pierwszego niedzielnego wyścigu wystartuje lider klasyfikacji generalnej Jose Maria Lopez. Argentyńczyk w kwalifikacjach był lepszy minimalną różnicą od Sebastiena Loeba, który poważnie uszkodził swojego Citroena podczas sesji treningowej.

Pole position do drugiego wyścigu ku uciesze lokalnej publiczności wywalczył Norbert Michelisz. Węgier w Hondzie uzyskał dziesiąty czas choć był blisko pokonania Toma Chiltona z Chevroleta. Szans na start z pole position nie wykorzystał jedenasty Mehdi Bennani w prywatnym zespole Sebastien Loeb Racing.

Dwa niedzielne wyścigi WTCC na torze Hungaroring rozpoczną się o godzinie 13:30 i 14:40.