Schumacher junior złamał rękę w wypadku

16-letni syn siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 Michaela Schumacher uległ wypadkowi podczas niedzielnego wyścigu F4 na torze Red Bull Ring w Austrii.

Rafał Lichowicz
Do wypadku doszło podczas drugiego wyścigu F4 w Austrii. 16-letni Mick Schumacher w walce o pozycję został uderzony w tył bolidu przez Thomasa Freininga i wypchnięty na ścianę tuż za wyjazdem z alei serwisowej. Cała sytuacja miała miejsce na rozpoczęciu ostatniego okrążenia.

Mick Schumacher został natychmiast przewieziony do centrum medycznego, lecz wcześniej zawodnik potwierdził, że czuje się dobrze unosząc kciuk przed opuszczeniem bolidu.

Po badaniach lekarskich okazało się, że nastolatek doznał złamania kości prawej dłoni. To wykluczyło go ze startu w trzecim wyścigu weekendu. Nie wiadomo również czy Niemiec wykuruje się na trzecią rundę sezonu na belgijskim torze Spa.

Sędziowie po wypadku Schumachera przerwali wyścig i zaliczyli wyniki po 15 okrążeniach. Tym samym 16-letni syn byłego mistrza świata F1 został sklasyfikowany na 10. miejscu.

Mick Schumacher debiutuje w tym sezonie w mistrzostwach F4. W pierwszej rundzie sezonu na torze w Oschersleben Niemiec odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze.