Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Mika Kallio najlepszym debiutantem nowego sezonu?

Mika Kallio rozpocznie sezon 2009 jako faworyt wśród debiutantów. Mocne zimowe testy w jego wykonaniu zakończyły się szóstą pozycją ostatniego dnia na testach w Jerez. Fin zakończył dzień czasem o 1.5 sekundy gorszym niż najlepszy Casey Stoner, jednak do trzeciego Lorisa Capirossi strata wynosiła tylko 0.4 sekundy.

Paweł Krupka
Paweł Krupka

W ten sposób Kallio jest drugim najlepszym jak na razie motocyklistą jeżdżącym na Ducati - motocyklu z którym radę daje sobie podobno tylko Stoner.

- Pomiędzy dwoma kolejnymi dniami przestudiowaliśmy sytuację na torze i w motocyklu. Razem z moim dyrektorem technicznym Fabiano Sterlacchinim, wprowadziliśmy wszystko to, co udało się wywnioskować i stworzyliśmy prawie perfekcyjny motocykl – powiedział Kallio, gwiazda serii 125 i 250ccm.

- Wciąż zbyt dużo traciłem w ostatnim sektorze, gdyby nie to, mógłbym być nawet wyżej w tych testach. Zrobiliśmy świetną robotę i wierzę, że tak samo będzie w Katarze.

Kolejni debiutanci w MotoGP: Yuki Takahashi był wolniejszy o 0.6 sekundy i zajął 14 miejsce. Niccolo Canepa, partner Kallio z Pramac Ducati, był dopiero 18, ze stratą 1.4 sekundy do Fina.

- Dzień ogromnych emocji. Zrobiłem pierwsze oficjalne zdjęcie z wszystkimi świetnymi motocyklistami MotoGP. Potem ze wszystkimi włoskimi motocyklistami. Byłem pomiędzy Vale, Macho, Lorisem, Dovi i de Angelisem - powiedział Niccolo Canepa.

- Ale potem nie wszystko dla mnie potoczyło się już dobrze. Nie dawałem sobie rady w szybkich zakrętach i traciłem za dużo czasu. Mam nadzieję że w Katarze będzie lepiej. Szczerze mogę zapewnić, że będę utrzymywał moje morale na wysokim poziomie i nigdy się nie poddam.

Paolo Campinoti był zadowolony z osiągów swojego nieco przebudowanego zespołu. Zapewnił, że wszyscy wierzą w talent Canepy.

- Co tu powiedzieć? Wygląda na to że zaczęliśmy sezon świetnie. Zmieniliśmy strukturę i rzeczy toczą się w dobrym dla nas kierunku. Jesteśmy naprawdę usatysfakcjonowani. Po wyniku testów widać, że będziemy w stanie być gdzieś pośrodku naszych rywali.

- Niccolo napotkał wiele problemów. Musi pozostać spokojny, znamy jego prawdziwą wartość i zrobimy wszystko aby spisywał się jak najlepiej.

Nowy sezon MotoGP rusza już 12 kwietnia.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
crash.net
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×