Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nico Rosberg: Jesteśmy czwartą siłą w F1

Bolidy stajni Williams w tym roku osiągają dobre wyniki, lecz dzieje się to głównie podczas treningów, które mają charakter testowy i zapoznawczy. Kwalifikacje i same wyścigi nie wychodzą już tak dobrze. Również podczas sesji kwalifikacyjnej przed Grand Prix Chin osiągnięcia kierowców Williamsa nie "powalają".

Marcin Furmaniak
Marcin Furmaniak

Z umiarkowanym usatysfakcjonowaniem po sobotnich kwalifikacjach wypowiadał się Nico Rosberg, który zajął w nich siódme miejsce. - Pozycja, którą uzyskałem odzwierciedla aktualnie nasze możliwości. Jesteśmy czwartym zespołem w stawce i to jest mniej więcej to, czego oczekiwaliśmy. Walczyliśmy trochę z rozgrzaniem opon, ale jestem dość zadowolony. Mądra strategia, wyglądamy dobrze i nie martwię się o tempo wyścigu. Patrząc na start w Malezji, gdzie opony były dla nas także wyzwaniem, wyglądamy naprawdę mocno. Musimy się zorientować jak zatankowane będą pozostałe zespoły. Jeśli w porównaniu do Australii i Malezji, wszystko pójdzie po naszej myśli, to będzie bardzo dobrze. Dla mnie największą niespodzianką dzisiaj okazał się Alonso - skomentował swój występ Nico.

Tradycyjnie już "drugie skrzypce" w teamie Williams gra Kazuki Nakajima. W sobotę zajął dopiero piętnaste miejsce. - Bolid jest tak samo konkurencyjny, jak był w Malezji i ciągle robimy progres. Dlatego mój wynik jest rozczarowaniem. Chcę poprawić swoją pozycję podczas wyścigu, ale najpierw musimy przeanalizować zebrane dane i zobaczyć, co było nie tak, a potem to rozwiązać. Zrobimy wszystko, żeby dobrać odpowiednią strategię, gdyż nigdy nie wiadomo, co się wydarzy podczas wyścigu - zakończył nieco zawiedziony Japończyk.

Również Dyrektor Techniczny Williamsa, Sam Michael nie był zadowolony z postawy Nakajimy. Miał uwagi także do złej strategii dla Rosberga podczas ostatniej rundy kwalifikacji. Zapewnił jednak, że zespól zamierza sięgnąć po dobry wynik w niedzielnym wyścigu.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
autosport.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×