Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

W Rajdowym Pucharze Polski pora na szutry - zapowiedź Rajdu Kormoran

Przed nami 33. Rajd Kormoran, jedyna rundy Rajdowego Pucharu Polski 2009, która zostanie rozegrana na luźnej nawierzchni. Twarde szutry już w poprzednich latach zdecydowanie przypadły do gustu zawodnikom.
Mateusz Senko
Mateusz Senko

W tym roku organizatorzy Rajdu Kormoran przygotowali osiem odcinków specjalnych podzielonych na dwie pętle, o łącznej długości 85 kilometrów. W piątek, pierwszego dnia zawodów odbędzie się także Kryterium im. Mariana Bublewicza oraz Kryterium im. Włodzimierza Śniadego, niezaliczane do klasyfikacji.

Start w Rajdzie Kormoran zapowiedziały 52 załogi, w tym dziesięciu gości z RSMP, którzy potraktują udział w tej imprezie jako trening przed Rajdem Orlen. Na liście zgłoszeń znalazły się 42 zespoły z Rajdowego Pucharu Polski, a więc zdecydowanie mniej niż podczas kolejnych rund. Część zawodników odstraszyły na pewno wyższe koszty przygotowania aut do rywalizacji na szutrze. 11 załóg zapowiada walkę w A7, która po raz kolejny w tym sezonie będzie najsilniej obsadzoną klasą. Na starcie nie zabraknie aktualnego lidera punktacji, Jarosława Szeji, pilotowanego przez brata Marcina.

W Braniewie nie zobaczymy Michała Elżbieciaka i Jerzego Tomaszczyka, zajmujących drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, start zapowiada za to Rafał Maliński, czwarty w punktacji. W Kormoranie wystartują także Paweł Hankiewicz i Jarosław Mikołajczyk, zajmujący odpowiednio siódme i ósme miejsce w klasyfikacji oraz Wojciech Chuchała, dziewiąty w "generalce" RPP, ex aequo z Kapłanem i Kasprzykiem. W klasie A7 zobaczymy także Łukasza Markowskiego, Tomasza Ziarko, Arona Domżałę, Bartłomieja Siemieńczuka, Tomasza Hupało i Pawła Bonieckiego.

W klasie Astra zgłosiło się dziewięć załóg, między innymi Adrian Mikiewicz, Marek Kwaśnik, Daniel Żarna, Robert Puch i Piotr Sikorski, dla którego będzie to debiut w RPP. W N3 walkę zapowiadają jedynie trzy zespoły, w tym Krzysztof Rosa, który zamienił Opla Astrę na Renault Clio. Wszyscy zawodnicy, których zobaczymy w klasie A6 wsiądą do Peugeotów 206. Będą to czterej lokalni kierowcy: Maciej Krzyszycha, Krzysztof Bubik, Paweł Rossochacki i Michał Jankowski oraz Tomasz Żerebecki, reprezentujący Automobilklub Ziemi Kłodzkiej.

Na Kormoranie zobaczymy aż siedem "tylnonapędówek": pięć BMW klasy RWD3 oraz Ładę VFTS i Toyotę Corollę GT, klasyfikowane w RWD2. Emil Leszczyński, Paweł Omlet, Konrad Kwiatkowski, Michał Złomańczuk, Przemysław Kastyak, Łukasz Sobocin i Krzysztof Szeszko na pewno zgotują niemały show dla kibiców. Klasa A5 to trzy zgłoszenia, Bogdan Bożyk w Volkswagenie Polo, Maciej Jarząbek w Suzuki Swifcie i Jakub Żebrowski w Skodzie Felicji. Także w N2 powalczy trzech zawodników: Maciej Cywiński, Łukasz Złotnicki i Bartłomiej Lepianka, a Andrzej Łapkiewicz będzie samotnie rywalizować w klasie A0.

W klasie Gość zobaczymy dziesięciu zawodników, Tomasza Kuchara w Peugeocie 207 S2000, Zbigniewa Staniszewskiego w Lancerze oraz Macieja Oleksowicza i jego ojca Krzysztofa, Jarosława Pawlińskiego i Piotra Maciejewskiego w Subaru Imprezach. Marcin Dobrowolski i Szymon Kornicki wsiądą do Citroenów C2 R2 Max, Marcin Grzebieluch przywiezie do Braniewa Opla Astrę, a Aleksander Jaroszewicz Peugeota 206. Start zapowiadał także Szymon Ruta, ale ostatecznie wycofał on swoje zgłoszenie.

W klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski zdecydowanie prowadzi Jarosław Szeja, który zgromadził 42 punkty. Wiceliderem jest Michał Elżbieciak, który zebrał 28 "oczek". Trzeci Jerzy Tomaszczyk ma na koncie 19 punktów, ale strata kolejnych zawodników jest niewielka. 17 "oczek" zdobył Rafał Maliński, 16 Mateusz Tutaj, 15 Marek Klementowicz, 14 Paweł Hankiewicz, a 12 Jarosław Mikołajczyk. Po dziesięć punktów mają na koncie Radosław Kasprzyk, Leszek Kapłan i Wojciech Chuchała.

Spora grupa zawodników z czołówki RPP nie pojawi się jednak na Rajdzie Kormoran, więc może dojść do sporych przetasowań w klasyfikacji, od drugiego miejsca włącznie. Pierwszy Jarosław Szeja ma bowiem wystarczającą przewagę i nawet jeżeli nie zdobędzie w tym rajdzie punktów, wyjedzie z Braniewa jako lider klasyfikacji. W Rajdzie Kormoran bardzo szybcy mogą się także okazać lokalni kierowcy, z Maciejem Krzyszychą na czele. Pozostali zawodnicy RPP także starają się jak najlepiej przygotować do tej rundy. Szutrowe testy zaliczyli już między innymi Jarosław Szeja, Tomasz Ziarko, Paweł Hankiewicz, Marek Kwaśnik i Wojciech Chuchała.

Rajd Kormoran będzie również rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Warmii I Mazur oraz Rajdowego Debiutu, RD-3L. Do rundy Rajdowego Debiutu zgłosiło się sześciu zawodników: Marcin Mędelski-Guz, Piotr Kalinowski, Marcin Czerwiec, Radosław Raczkowski, Adam Binięda i Mateusz Dobrowolski, natomiast w rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Warmii I Mazur będzie rywalizować część kierowców zgłoszonych do rundy RPP, między innymi Adrian Mikiewicz, Jarosław Tanona i Maciej Krzyszycha.


Harmonogram 33. Rajdu Kormoran

Nr </B> Miejsce</b> Długość</b> Czas startu</b>
- Sobota, 29 sierpnia 2009 roku</b> </b> </b>
- Start rajdu (Braniewo)</b> </b> 8:00</b>
- Serwis (Siedlisko)</b> </b> 8:10</b>
OS1 Pieniężno</b> 8,00 km</b> 9:20</b>
OS2 Lelkowo</b> 14,50 km</b> 9:43</b>
OS3 Kwiatkowo</b> 7,60 km</b> 10:19</b>
OS4 Żelazna Góra</b> 12,70 km</b> 10:55</b>
- Serwis (Siedlisko)</b> </b> 12:00</b>
OS5 Pieniężno</b> 8,00 km</b> 13:20</b>
OS6 Lelkowo</b> 14,50 km</b> 13:43</b>
OS7 Kwiatkowo</b> 7,60 km</b> 14:19</b>
OS8 Żelazna Góra</b> 12,70 km</b> 14:55</b>
- Serwis (Siedlisko)</b> </b> 16:05</b>
- Meta rajdu (Braniewo)</b> </b> 16:25</b>

Klasyfikacja generalna RPP przed Rajdem Kormoran

Nr </B> Kierowca</b> Samochód</b> Punkty</b>
1. Jarosław Szeja</b> Honda Civic</b> 42</b>
2. Michał Elżbieciak</b> Opel Astra</b> 28</b>
3. Jerzy Tomaszczyk</b> Honda Civic</b> 19</b>
4. Rafał Maliński</b> Honda Civic </b> 17</b>
5. Mateusz Tutaj</b> Honda Civic</b> 16</b>
6. Marek Klementowicz</b> BMW 318 IS</b> 15</b>
7. Paweł Hankiewicz</b> Honda Civic</b> 14</b>
8. Jarosław Mikołajczyk</b> Peugeot 306</b> 12</b>
9. Radosław Kasprzyk</b> Citroen C2 VTS</b> 10</b>
10. Leszek Kapłan</b> Peugeot 106</b> 10</b>
11. Wojciech Chuchała</b> Peugeot 206</b> 10</b>

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×