Kokpit Kibice
Rajdy terenowe
Rajd Dakar - 11. etap
  • 13 Stycznia 2017, 10:45

Dziękujemy Państwa za dzisiejszą relację i zapraszamy na ostatni sobotni etap, na którym poznamy zwycięzców poszczególnych kategorii. Metą rajdu będzie Buenos Aires!

Jakub Przygoński osiąga metę 11. etapu z 13. czasem! Polak utrzymuje także ósme miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu!

Na ostatnim punkcie pomiarowym przed metą Jakub Przygoński jest wciąż 13. Kierowca ORLEN Team powinien utrzymać dobrą lokatę.

Pięć i pół minuty traci Sebastien Loeb w "generalce" przed sobotnim etapem Rajdu Dakar.

Rafał Sonik po raz pierwszy w edycji 2017 zajął miejsce na podium! Polak ukończył 11. etap na trzecim miejscu.

Jakub Przygoński awansował o jedną pozycję i na przedostatnim punkcie pomiarowym jest 13. ze stratąą 17 minut do lidera.

   

Co za szarża Peterhansela na ostatniej prostej! Wielokrotny zwycięzca Rajdu Dakar przegrał co prawda etap na rzecz Sebastiena Loeba, lecz zniwelował różnicę do swojego rodaka z półtorej minuty do ledwie 18 sekund! 

Stephane Peterhansel cały czas trzyma tempo Sebastien Loeb i dzięki temu zachowuje pozycję lidera rajdu. Francuz ma przewagę minuty i 31 sekund.

Na ostatnim punkcie pomiarowym przed metą Sebastien Loeb zachował półtoraminutową przewagę nad Stephanem Peterhanselem

Rafał Sonik utrzymuje trzecie miejsce na kolejnym punkcie pomiarowym. Kamil Wiśniewski spadł na 9. lokatę.

Fantastyczna walka kierowców o trzecie miejsce. Orlando Terranovę, Giniela de Villiersa i Cyrila Despresa dzieli ledwie 25 sekund!

Przypominamy, że Jakub Przygoński jest 15. po dojechaniu do strefy neutralizującej.

Dopiero 8. czas ma Ignacio Casale. Sergei Karyakin jest bliżej wygrania tegorocznego Rajdu Dakar. 

Tymczasem strata Stephane Peterhansela zmniejszyła się do minuty i pięciu sekund do Sebastiena Loeba.

Paulo Gonçalves wygrał 11. etap. Drugi Joan Barreda stracił minutę i 9 sekund.

Drugą część odcinka rozpoczną za chwilę kierowcy samochodów.

Rafał Sonik na razie 3. na WP4! Nie ma na nim jeszcze Ignacio Casale.

Sergei Karyakin jako pierwszy na quadzie pokonał WP4, czekamy na resztę.

Joan Barreda traci już tylko minutę i 21 sekund do Paulo Gonçalvesa po WP6.

Paulo Gonçalves powiększa przewagę nad Joanem Barredą po WP5.

Przedostatni dzień Rajdu Dakar. Zmęczenie daje zawodnikom w kość.

Lider rajdu Sam Sunderland dociera do WP4 na piątej pozycji ze stratą 3 minut do lidera. Brytyjczyk prowadzi jednak pewnie w "generalce".

Paulo Gonçalves doejchał na WP4 z prawie trzyminutą przewagą nad Joanem Barredą

Joan Barreda dojechał do pierwszego punktu pomiarowego w drugiej części 11. etapu o długości 173 kilometrów. Hiszpan otwierał trasę wśród motocyklistów.

Złe wieści dla Kuby Przygońskiego! Po pierwszej części odcinka specjalengo kierowca ORLEN Team jest 15, ale zaczynają się problemy z rajdowym Mini.

Motocykliści powoli docierają do punktu rozpoczęcia drugiej części etapu. Na jedenastym etapie mamy doczynienia z najdłuższą strefą neutralizacji w trakcie odcinka specjalnego. W drodze jest również połowa załóg samochodowych.

Sebastien Loeb ma jeszcze 2 minuty i 54 sekundy do odrobienia, aby zostać liderem Rajdu Dakar.

W klasyfikacji ciężarówek prowadzi Eduard Nikolaev, który jako pierwszy dojechał do strefy neutralizacji.

Jeżeli Ignacio Casale chce wygrać tegoroczny Dakar na quadzie, to musi znacznie przyśpieszyć po neutralizacji.

Wczoraj "chrzest Dakaru" przeszedł Kamil Wiśniewski. - Kamil przeżył swój dakarowy chrzest i zrobił to w świetnym stylu. Pokonał 450 km odcinka specjalnego w ekstremalnie trudnych warunkach, notując świetny wynik, mimo że przed drugą częścią oesu zaliczył rolkę - skomentował Rafał Sonik.

 

Jakub Przygoński z dobrym 13. czasem na pierwszym punkcie pomiarowym. Przypomnijmy, że kierowca ORLEN Team na wczorajszym etapie miał sporo problemów

   

Sebastien Loeb kończy pierwszą część etapu jako lider. Francuz odrobił aż 3 minuty do Stephane'a Peterhansela, który wciaż jest wirtualnym liderem klasyfikacji generalnej wśród załóg samochodowych.

Rafał Sonik dojechał do stefy neutralizacji jako piąty. Kamil Wiśniewski jest 7. W quadach prowadzi z dużą przewagą Siergiej Karakin

Sebastien Loeb dojeżdża do pierwszego checkpoint na pozycji lidera z przewagą minuty i 42 sekund nad Stephane Peterhanselem

Rafał Sonik jest 6. na pierwszym punkcie pomiarowym traci 7 minut do lidera Siergieja Karakina.

 

O godzinie 13:16 na trasę powinien wyjechać Jakub Przygoński 

Przypominamy jeszcze raz trasę dzisiejszego etapu 

Paulo Goncalves jest liderem przed neutralizacją. Portugalczyk musi jednak czekać na wynik van Beverena, który prowadził na CP1

O 12:35 rywalizację rozpoczęły załogi samochodowe, gdzie zaciętą walkę o zwycięstwo toczą Stephane Peterhansel i Sebastien Loeb. Przed 11. etapem dwójkę Peugeota dzieli ledwie pięć minut.

Adrien van Beveren przesunął się na pierwsze miejsce wśród motocyklistów na CP1. Lider rajdu Sam Sunderland jest piąty ze stratą dwóch minut.

Pierre-Alexandre Renet prowadzi na pierwszym checkpoincie z przewagą 25 sekund nad Franco Caimim. Dopiero siódmy jest Barreda. Czasu nie odnotował wciąż lider Sam Sunderland.

Siergiej Karakin rozpoczął rywalizację quadowców. Jeśli Rosjanin pójdzie za ciosem i po wygranej na 10.etapie zwycięży i dziś, to ma wielkie szanse na wielki triumf w rajdzie. Jego główny rywalem będzie Ignacio Casale, który traci do niego ponad 21 minut.

Jakobowi Przygońskiemu mimo problemów udało się utrzymać wysokie 8. miejsce w klasyfikacji generalnej po 10. etap. Jak go skomentował kierowca ORLEN Team?

Przed godziną 12 na trasę wyjadą nasi quadowcy. Rafał Sonik zajmuje w tej chwili 6. miejsce w klasyfikacji generalnej, a Kamil Wiśniewski jest 10.

Wśród motocyklistów zabraknie niestety biało-czerwonych. Po wczorajszym etapie wycofał się Adam Tomiczek z ORLEN Team

Joan Barreda wyjedzie na trasę jako pierwszy. Hiszpan po korekcie wyników zostal zwycięzcą 10. etapu. W tegorocnzym Dakarze wygrał już trzy odcinki specjalne. Mimo tego pozostaje na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej ze stratą blisko godziny do lidera Sama Sunderlanda.

Niezwykle dramatyczny etap podsumowalismy krótko w naszej relacji 

Witamy serdecznie w naszej relacji LIVE z trasy 11. etapu Rajdu Dakar. Przedostatnia próba imprezy może być jednocześnie decydującą w walce o końcowe zwycięstwo. Zawodnicy zmierzą się dziś z 288 kilometrowym odcinkiem specjalnym w drodze do Rio Cuarta.

>
Zobacz również