WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Podopieczni Akademii ORLEN Team mocni w Strykowie

Stryków i jak zawsze świetnie przygotowany tor przy ul. Warszawskiej były miejscem zmagań w trzeciej już rundzie ORLEN MX MP. Wśród ponad 200 zawodników prym wiedli adepci Akademii ORLEN Team, którzy zajęli czołowe miejsca we wszystkich kategoriach.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Materiały prasowe

Sobota na torze MKS Zjednoczeni Stryków rozpoczęła się od rywalizacji najmłodszych. Klasa MX65 ponownie należała do podopiecznego Akademii Maksa Chwalika, który nie dał szans rywalom i wygrał oba wyścigi. Podium w "sześćdziesiątkach" uzupełnili Artur Gałuszka i Jakub Kowalski. Tuż za podium znalazł się inny adept Akademii Wiktor Rafalski.

W klasie MX85 akademicy musieli ustąpić pola znakomicie jeżdżącemu Białorusinowi Danielovi Volovichowi, ale już drugi był Wiktor Małecki, a trzeci Olaf Włodarczak. Jako szósty został sklasyfikowany Wiktor Sobiech, ósmy Mikołaj Białecki, czyli akademicka czwórka w pierwszej dziesiątce.

Po pełnych emocji wyścigach klasy MX125 zwyciężył inny zawodnik Akademii - Czarek Lewko, który został jednocześnie liderem klasyfikacji generalnej. Za nim uplasowali się Wiktor Jasiński i równo jadący w obu wyścigach Litwin Valterts Logins.

Zakończeniem dnia była widowiskowa rywalizacja w królewskiej klasie MX Open z udziałem naszego „eksportowego” zawodnika Tomasza Wysockiego, który wygrał oba wyścigi. Drugi w obu wyścigach był jego kolega z reprezentacji Łukasz Lonka. Miejsce na podium uzupełnił Karol Kędzierski. W tym doborowym towarzystwie młody zawodnik Akademii ORLEN Team  Kuba Barczewski był szósty.

Drugi dzień zmagań to znów piękna pogoda, jeszcze więcej kibiców i tradycyjna sesja autografów. Rywalizację rozpoczęła klasa MX2, w której emocji dostarczyła walka między Łukaszem Lonką i Karolem Kędzierskim. Ostatecznie po dwóch wyścigach wygrał Kędzierski. Trzecie miejsce przypadło Karolowi Kruszyńskiemu. Akademik Kuba Barczewski zaliczył kolejne świetne wyścigi, ostatecznie plasując się ponownie na szóstym miejscu.

Wyścigi klasy Masters przebiegły pod dyktando Jacka Lonki. Dwukrotnie drugi na mecie zameldował się Jacek Olszewski, a na trzecim stopniu podium stanął Ukrainiec Konstantin Utkin.

Tego dnia na starcie widzieliśmy także najlepsze riderki MP i zdecydowaną dominację tej najszybszej, Joanny Miller. Póki co zawodniczka Akademii ORLEN Team nie ma równych sobie, ale wśród pozostałej części kobiet widać wolę walki i zaangażowanie. Podium uzupełniły zwyciężczyni z Olsztyna - Wiktoria Grabowska oraz od niedawna trenująca, ale robiąca szybkie postępy Karolina Jasińska.

Najbliższe rundy ORLEN MX MP 2017

17-18 czerwca – GDAŃSK
1-2 lipca – CZŁUCHÓW
5-6 sierpnia - LIDZBARK WARMIŃSKI
19-20 sierpnia - WSCHOWA

ZOBACZ WIDEO Inter Cars RSMP: Nivette zwycięża w 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
ORLEN Team

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×