Dramat Łukasza Lonki. Mistrz Polski reanimowany na zawodach w Nowodworze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Zawody Pucharu Polski w Motocrossie
Materiały prasowe / Zawody Pucharu Polski w Motocrossie
zdjęcie autora artykułu

Podczas zawodów East Motocross Cup 2019 w Nowodworze groźny upadek zaliczył Łukasz Lonka. Wielokrotny mistrz Polski był reanimowany, a następnie helikopterem został przetransportowany do szpitala.

W tym artykule dowiesz się o:

W weekend w Nowodworze w województwie lubelskim rozegrano kolejną rundę zawodów East Motocross Cup 2019. Jednym z uczestników był Łukasz Lonka - doświadczony zawodnik, który wielokrotnie zdobywał tytuł motocrossowego mistrza Polski. Podczas wyścigu doszło do dramatycznego w skutkach upadku Lonki.

Zawodnik AMK Człuchów upadł po zjeździe z najazdu i stracił przytomność. Na miejscu pojawiło się lotnicze pogotowie ratunkowe. Lonka był reanimowany, a następnie przetransportowany helikopterem do szpitala.

- Na szczęście przywrócono jego funkcje życiowe. Czekamy. Wiem, że Łukasz to naprawdę twardy facet i wierzę w to, że nic poważnego mu się nie stanie. Najważniejsze, żeby nie miał żadnych poważnych obrażeń wewnętrznych. Musimy dać kilka godzin lekarzom na postawienie diagnozy - powiedział w rozmowie z portalem sportowy24.pl prezes AMK Człuchów, Zbigniew Zakrzewski.

Lonka to jeden z najlepszych polskich motocrossowców. Jest wielokrotnym mistrzem Polski. Ma na swoim koncie m.in. brązowy medal mistrzostw Europy.

Zobacz także: Robert Kubica chwali pit-stopy Williamsa. "Mechanicy mają swój własny wyścig" Kimi Raikkonen włączył się do dyskusji na temat samochodów. "Pamięć ludzka bywa zawodna"

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski dla WP SportoweFakty: Szansa na medal na wielkim turnieju jest znikoma, ale chcemy dać Polakom radość i dumę

Źródło artykułu: