Anglicy nie dali rady Amerykanom - relacja z meczu Anglia - USA

Po dobrym meczu Anglia zremisowała z reprezentacją USA 1:1 w meczu Grupy C. Fatalny błąd popełnił bramkarz Synów Albionu Robert Green, który przepuścił bardzo łatwy strzał Clinta Dempsey'a.

W tym artykule dowiesz się o:

Anglicy bardzo dobrze rozpoczęli ten mecz. Już w czwartej minucie sektory angielskie wybuchły radością. Emile Heskey idealnie odegrał piłkę do Stevena Gerrarda. Pomocnik Liverpool nie dał szans Timowi Howardowi.

Bramka ta sprawiła, że mecz był toczony w bardzo szybkim tempie. Amerykanie nie poddali się i już kilka minut później Clint Dempsey sprawdził czujność Roberta Greena. Ta, póki co, była odpowiednia. Bramkarz West Ham United złapał strzał gracza Fulham Londyn.

Kolejne akcje pokazały, że piłkarze z USA łatwo się nie poddadzą. W 13. minucie mogło paść wyrównanie, gdy dośrodkowanie Landona Donovana nie wykorzystał Jozy Altidore. Spudłował z pięciu metrów.

Sam Donovan miał okazję. Po jego strzale z dystansu piłka o mały włos, a zaskoczyłaby Greena. W końcu jednak futbolówka wpadła do siatki Synów Albionu, ale w najmniej spodziewanym momencie. Dempsey oddał płaski strzał z 20 metrów, a piłka leciała w środek bramki. Green jednak popełnił fatalny błąd, ponieważ po odbiciu się od jego rękawic futbolówka wpadła do bramki Anglii.

Podopieczni Fabio Capello od razu rzucili się na bramkę rywali. Indywidualną akcję przeprowadził Glen Johnson i zakończył ją celnym strzałem. Obronił go Howard. Na więcej nie pozwolił im sędzia, gdyż zakończył pierwszą połowę.

Po zmianie stron Anglicy napierali dalej. W 52. minucie Heskey powinien był zdobyć bramkę. W sytuacji sam na sam z Howardem strzelił wprost w niego i gol nie padł. Amerykanie odpowiedzieli 12 minut później. Świetną interwencją popisał się Green, parując na słupek strzał Alitdore'a.

Im bliżej końca tym częściej Anglicy gościli pod polem karnym Amerykanów. W drugiej linii dwoił się i troił Frank Lampard. Jego strzał Howard wybił na rzut rożny. Po chwili mocno, ale niecelnie przymierzył Rooney. Doskonałą okazję miał również Shaun Wrigh-Phillips. Z lewej strony uderzył jednak wprost w Howarda.

Fabio Capello w końcu posłał w bój dwumetrowego Petera Croucha. Ale i to nie dawało rezultatu. Anglicy atakowali i atakowali. Wynik meczu nie uległ jednak zmianie. Anglia zremisowała z USA 1:1.

Anglia - USA 1:1 (1:1)

1:0 - Gerrard 4'

1:1 - Dempsey 40'

Anglia: Robert Green - Glen Johnson, John Terry, Ledley King (46' Jamie Carragher), Ashley Cole, Aaron Lennon, Frank Lampard, Steven Gerrard, James Milner (30' Shaun Wright-Phillips), Wayne Rooney, Emile Heskey (79' Peter Crouch).

USA: Tim Howard - Steve Cherundolo, Jay Demerit, Oguchi Onyewu, Carlos Bocanegra, Clint Dempsey, Michael Bradley, Ricardo Clark, Landon Donovan, Jozy Altidore (86' Stuart Holden), Robbie Findley (77' Edson Buddle).

Żółte kartki: Milner, Carragher, Gerrard (Anglia) oraz Cherundolo, Demerit, Findley (USA).

Sędzia: Carlos Simon (Brazylia).

Widzów: 38646.