Kw. MŚ 2010: Wpadka Angoli, Mali i WKS, zwycięstwo Egiptu

W meczach eliminacji do Mistrzostw Świata 2010, które odbyły się w Afryce nie odbyło się bez niespodzianek. Zawiodła przede wszystkim Angola, która przegrała z Beninem 3:2. Wybrzeże Kości Słoniowej z kolei tylko zremisowało na wyjeździe z Mozambikiem, a Mali uległo w Kongo.

W tym artykule dowiesz się o:

Planowe zwycięstwo odniósł za to triumfator dwóch ostatnich edycji Pucharu Narodów Afryki, a mianowicie Egipt. Wspomniana reprezentacja dzięki trafieniu z 30. minuty Teriki ograła DR Kongo 1:0.

Pechowo przegrało Mali. Do 87. bowiem bezbramkowo remisowało z Kongo, ale ostatecznie Endzanga przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy.

Arcyciekawe spotkanie miało miejsce w Beninie. Do przerwy miejscowi remisowali z Angolą 1:1, a po przerwie padły jeszcze trzy bramki. Świetna dyspozycja Omotoyossiego pozwoliła wygrać gospodarzom 3:2.

W Mozambiku natomiast Wybrzeże Kości Słoniowej objęło prowadzenie w 48. po trafieniu Bakari Kone, ale Miro zdołał doprowadzić do wyrównania i tym samym doszło do inespodzianki.

Przełożone natomiast zostało starcie Etiopii z Maroko.