Kw. MŚ 2010: Podsumowanie meczów w strefie CONCACAF

W meczach otwierających fazę finałową eliminacji do Mistrzostw Świata 2010 w strefie CONCACAF nie zabrakło emocji. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w najciekawszym starciu pokonała 2:0 Meksyk, Kostaryka w takim samym stosunku bramkowym ograła Honduras, a Salwador podzielił się punktami z Trynidadem i Tobago.

Adam Kiołbasa

Od początku spotkania przeważało USA, które zdołało zepchnąć Meksyk do defensywy, ale na efekty przyszło czekać aż do końcówki pierwszej odsłony, bo dopiero wtedy na listę strzelców wpisał się Brandley. W 64. Rafael Marquez ułatwił gospodarzom zadanie, gdyż zobaczył czerwoną kartkę, przez co goście musieli kończyć pojedynek w liczebnym osłabieniu. Już w doliczonym czasie gry Brandley ustalił wynik rywalizacji na 2:0.

Emocji nie zabrakło w Salwadorze, gdzie Trynidad i Tobago po 27. minutach prowadził 2:0, aby ostatecznie pozwolić sobie odebrać zwycięstwo. Już w 7. trafił Edwards, a w 27. z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Yorke. W 83. i 90. jednak trafiał Romero i dał miejscowym cenny punkt.

W ostatniej konfrontacji Kostaryka ograła Honduras, chociaż początkowo miała ze swoim przeciwnikiem trochę problemów. Bramki zaczęły padać dopiero po zmianie stron. O triumfie gospodarzy przesądziły trafienia z 49. i 60. minuty Furtado.

Liderem z trzema punktami na koncie są Kostaryka i Stany Zjednoczone, trzecie miejsce do spółki zajmują Honduras oraz Salwador, a stawkę zamykają Meksyk wraz z Hondurasem.