Kw. MŚ 2010: Porażka Iraku i Japonii

Zarówno reprezentacja Iraku, jak i Japonii zawiodła. Zespoły te uległy odpowiednio Katarowi oraz Bahrajnowi. Punkty stracił Iran, który pechowo zremisował z Kuwejtem. Ponadto Turkmenistan uległ 0:2 Jordanowi, a Syria podzieliła się punktami ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Adam Kiołbasa

Bahrajn bardzo długo bezbramkowo remisował z Japonią, ale za sprawą trafienia z 77. minuty Hubaila gospodarze mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów. Triumf nad ekipą z Kraju Kwitnącej Wiśni jest dla miejscowych niezwykle cenny.

Zawiódł Irak. Spotkanie od początku ułożyło się po myśli Kataru, który objął prowadzenie już w 1. minucie za sprawą Sorii. Wynik rywalizacji na 2:0 ustalił w 67. Sizar.

Pechowo punkty stracił Iran. Goście prowadzili po zaledwie pięciu minutach już 2:0, aby ostatecznie pozwolić wydrzeć sobie zwycięstwo. To dla Kuwejtu bardzo cenny punkt.