KokpitKibice
Zobacz drużynę
  • Zobacz drużynę
  • Grupa A
  • Grupa B
  • Grupa C
  • Grupa D
  • Grupa E
  • Grupa F
  • Grupa G
  • Grupa H

MŚ 2018. Jacek Jaroszewski: U Glika doszło do znacznego uszkodzenia więzozrostu barkowo-obojczykowego

- Doszło do znacznego uszkodzenia więzozrostu barkowo-obojczykowego. Ja już swoją diagnozę mam, ale liczę, że wersja po następnych badaniach będzie bardziej pozytywna - mówi o Kamilu Gliku dr Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Kamil Glik Newspix / Press Focus / Na zdjęciu: Kamil Glik

Kamil Glik doznał urazu podczas poniedziałkowego treningu reprezentacji Polski w Arłamowie i niezwłocznie udał się na wstępne badania do Przemyśla. Dokładną diagnozę postawi jednak dopiero prof. Pascal Boileau z Nicei, którego obrońca AS Monaco odwiedzi we wtorek.

- To, co wiemy na dziś, to to, że w wyniku upadku na bark doszło do znacznego uszkodzenia więzozrostu barkowo-obojczykowego. Szybko pojechaliśmy na badania dostępne w Przemyślu. Wiemy, że to znaczne uszkodzenie tej struktury i że jest spora niestabilność obojczyka - powiedział "Polsatowi Sport" dr Jacek Jaroszewski.

Na razie nie wiadomo, czy i w jakim zakresie Adam Nawałka będzie mógł brać Glika pod uwagę przy ustalaniu składu na mecze mundialu. To powinno się wyjaśnić do środy.

- Aby wydać ostateczny werdykt musimy poczekać do wtorku albo do środy. Wszystko dlatego, że w porozumieniu z klubem Kamila została umówiona konsultacja u "mistrza barku" Pascala Boileau'a w Nicei. Kamil jedzie tam we wtorek i ta konsultacja prawdopodobnie we wtorek się odbędzie - stwierdził Jaroszewski.

Lekarz kadry nie chce dzielić się swoim poglądem na uraz Glika: - Małe różnice w zakresie uszkodzenia wiążą się z większymi różnicami w czasie powrotu do treningów. Ja już swoją diagnozę mam, ale liczę, że wersja po badaniach będzie pozytywniejsza. Czekamy na badanie rezonansem magnetycznym, które nie było szybko dostępne w Przemyślu. Wstrzymajmy się z osądem i we wtorek, a najdalej w środę będziemy znali cały plan.

ZOBACZ WIDEO Brak Kamila Glika to dramat dla reprezentacji. "To filar, od którego zaczyna się budowanie składu"

Czy Kamil Glik zagra na MŚ 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Polsat Sport
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×