Mundial 2018. Polska - Senegal: zobacz wszystkie bramki

Reprezentacja Polski rozpoczęła przygodę na mundialu w Rosji od porażki z Senegalem (1:2). Zobacz wszystkie bramki, które padły w tym spotkaniu.

Dawid Borek
Dawid Borek
Grzegorz Krychowiak (z lewej) oraz Mame Diouf (z prawej) Getty Images / Kevin C. Cox / Staff / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (z lewej) oraz Mame Diouf (z prawej)
Biało-Czerwoni wierzyli, że rozpoczną zmagania na mistrzostwach świata w dobrym stylu. Tymczasem reprezentacja Polski zagrała bardzo słabo zarówno w defensywie, jak i ofensywie, koniec końców zasłużenie przegrywając z Senegalem (TUTAJ przeczytasz relację z tego meczu).

Polacy pierwszy cios otrzymali w 37. minucie, gdy Thiago Cionek przeciął strzał z dystansu Idrissa Gueye. Zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka trafiła do polskiej bramki. Wojciech Szczęsny na dobrą sprawę nie miał szans na jakąkolwiek reakcję.

-> Mundial 2018. Polska - Senegal. Samobójczy gol Cionka na 0:1 (TVP Sport)

O ile w sytuacji z Cionkiem Biało-Czerwonym zabrakło piłkarskiego szczęścia, o tyle to, co wydarzyło się w 61. minucie, aż trudno wytłumaczyć. Znajdujący się na połowie Grzegorz Krychowiak nierozważnie cofnął piłkę, którą po nieuwadze Jana Bednarka przechwycił M'Baye Niang. Senegalczyk kopnął futbolówkę do pustej bramki.

-> Mundial 2018. Polska - Senegal. Fatalny błąd - przegrywamy 0:2 (TVP Sport)

Honorowego gola dla reprezentacji Polski strzelił Grzegorz Krychowiak, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego, głową kierując piłkę do senegalskiej bramki.

-> Mundial 2018. Polska - Senegal. Gol Krychowiaka na 1:2 (TVP Sport)

Kolejnym rywalem reprezentacji Polski na MŚ w Rosji będzie Kolumbia. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy H na MŚ w Rosji?