Mundial 2018. Minuta ciszy w argentyńskiej telewizji po porażce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: rozczarowani piłkarze Argentyny
Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: rozczarowani piłkarze Argentyny

To nie żart! Argentyńska stacja TyC po porażce swojej reprezentacji z Chorwacją (0:3) postanowiła wprowadzić na antenie minutę ciszy.

W tym artykule dowiesz się o:

Dotychczasowy dorobek reprezentacji Argentyny na Mundialu 2018, to remis z Islandią (1:1) i porażka z Chorwacją. W pierwszej połowie czwartkowego meczu obie ekipy miały problemy z wykończeniem akcji, ale po przerwie nie było złudzeń, kto jest lepszy na boisku.

O pierwszym golu dla Chorwacji zadecydował błąd Wilfredo Caballero, a dwa kolejne były efektem odważnej i zdecydowanej gry. Ostatecznie Lionel Messi i spółka przegrali 0:3, a widmo szybkiego powrotu do domu jest coraz większe.

Argentyńczycy potraktowali porażkę z Chorwacją niczym zwiastun śmierci dla nadziei na awans do kolejnej fazy. Zespół ma jeszcze szansę na awans, ale musi nie tylko wygrać z Nigerią, ale także liczyć na odpowiednie wyniki Islandii.

Po takim blamażu prezenterzy argentyńskiej stacji TyC postanowili porażkę "uczcić" minutą ciszy. Atmosfera była grobowa, ale sam pomysł okazał się dość groteskowy. Wszyscy starali się zachować spokój, ale niektórym towarzyszył lekki uśmiech.

Czy Argentyna awansuje do kolejnej fazy MŚ 2018?