Mundial 2018. Wielki dzień Lionela Messiego. "Zasłużyliśmy na to"

Lionel Messi poprowadził reprezentację Argentyny do zwycięstwa nad Nigerią (2:1). Albicelestes w kolejnej rundzie zmierzą się z Francją.

Jakub Artych
Lionel Messi PAP/EPA / ANATOLY MALTSEV / Na zdjęciu: Lionel Messi

Gwiazdor FC Barcelona był niemiłosiernie krytykowany za swoje poprzednie dwa mecze na mistrzostwach świata. We wtorek stanął jednak na wysokości zadania i zapewnił swojej reprezentacji awans do kolejnej rundy.

W 14. minucie spotkania z Nigerią, Lionel Messi otrzymał kapitalne długie podanie od Evera Banegi. Dzięki temu wyszedł sam na sam z nigeryjskim bramkarzem i pewnie umieścił piłkę w siatce. 30-latek czekał na mundialową bramkę od rundy grupowej poprzednich MŚ w Brazylii. Decydującą bramkę dla Argentyny zdobył natomiast Marcos Rojo.

- Zasłużyliśmy na to - tłumaczył po spotkaniu. - Dziękujemy naszym kibicom, którzy nie dali sobie zapchać głowy bzdurami, które się o nas mówi. Wygrywanie w ten sposób jest niesamowite. Wiedziałem, że Bóg będzie z nami - dodał.

Messi był prawdziwym liderem Albicelestes. Kamery telewizyjne uchwyciły scenę z tunelu w przed drugą połową, w której jak kapitan z krwi i kości przemawiał do kolegów z drużyny. Motywował ich do jeszcze większej walki.

Reprezentacja Argentyny w 1/8 mistrzostw świata zmierzy się z Francją. Początek meczu w sobotę o godz. 16:00.