Mundial 2018. "Cud", "Ręka Jorda", "Dawać Szwecję". Angielskie media po dramatycznej wygranej z Kolumbią

Gdy po 120 minutach meczu 1/8 finału MŚ nie wyłoniono zwycięzcy, wydawało się, że reprezentację Anglii dosięgnie klątwa w rzutach karnych. Jednak podopieczni Garetha Southgate'a odpędzili złe demony. Zobacz okładki angielskich gazet po tym spotkaniu.

Michał Fabian
okładka The Daily Telegraph po wygranej Anglii z Kolumbią Materiały prasowe / "The Daily Telegraph" / Na zdjęciu: okładka The Daily Telegraph po wygranej Anglii z Kolumbią
"Daily Mirror"
"Daily Mirror" "Nareszcie! Anglia wygrywa w rzutach karnych" - dziennikarze "Daily Mirror" fetują zakończenie fatalnej passy ich reprezentacji w seriach jedenastek. We wtorek drużyna Garetha Southgate'a pokonała Kolumbię w karnych 4:3 (po 90 minutach i dogrywce było 1:1).

Przypomnijmy, że Anglicy przegrywali w ten sposób na MŚ 1990 (półfinał z RFN), MŚ 1998 (1/8 finału z Argentyną) i MŚ 2006 (ćwierćfinał z Portugalią). Do tego polegli dwukrotnie na Euro - z Portugalią (ćwierćfinał w 2004 r.) i Włochami (ćwierćfinał w 2012 r.).

"Dawać Szwecję" - pisze tabloid o zbliżającym się ćwierćfinale MŚ.
Czy Anglia pokona Szwecję w ćwierćfinale MŚ?