Mundial 2018. "Futbol ponad wszystko". Transmisja z meczu Rosjan w Teatrze Michajłowskim

Baletnice Teatru Michajłowskiego w Sankt Petersburgu były zmuszone kibicować reprezentacji Rosji w meczu z Chorwacją w przerwach w spektaklu. Zobacz świetne zdjęcie.

Piotr Bobakowski
Denis Czeryszew PAP/EPA / SHAWN THEW / Na zdjęciu: Denis Czeryszew
Ulice rosyjskich miast niemal całkowicie opustoszały na czas transmisji telewizyjnej z sobotniego (7 lipca) meczu Rosja - Chorwacja (3:4 w konkursie rzutów karnych, po dogrywce wynik brzmiał 2:2) w ćwierćfinale mistrzostw świata. W mediach społecznościowych furorę robi zdjęcie, na którym widzimy baletnicę z Teatru Michajłowskiego w Sankt Petersburgu, która podgląda, jaki jest wynik spotkania podczas przerwy w swoim występie na scenie.

Podobnie zresztą było podczas innych meczów Sbornej na mundialu. Pojedynki grupowe oraz starcie w 1/8 finału (wygrana z Hiszpanią) w wykonaniu zespołu selekcjonera Stanisława Czerczesowa również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem fanów.

Rosyjskie media pokazywały m.in. fotografie ze słynnego Teatru Bolszoj w Moskwie, gdzie artyści oglądali mecze swojej drużyny narodowej w kostiumach scenicznych. - Futbol jest wszędzie - komentowano.

W finałach mistrzostw świata zespół Czerczesowa pokazał charakter, nieprawdopodobne przygotowanie fizyczne (Rosjanie bili kolejne rekordy, jeśli chodzi o przebiegnięte kilometry w trakcie spotkań), a także imponowali pod kątem taktycznym.