KokpitKibice
Zobacz drużynę
  • Zobacz drużynę
  • Grupa A
  • Grupa B
  • Grupa C
  • Grupa D
  • Grupa E
  • Grupa F
  • Grupa G
  • Grupa H

Mundial 2018. Potężna zadyma w Paryżu!

Do potężnej zadymy doszło na Polach Elizejskich w Paryżu po finale rosyjskich mistrzostw świata. Francja pokonała Chorwację 4:2.
Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
zamieszki w Paryżu PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: zamieszki w Paryżu

Świętująca tytuł publika starła się z policją. Doszło do regularnej bitwy, w ruch poszły - po jednej stronie race, płyty chodnikowe. Po drugiej, tej policyjnej - między innymi gaz. Chuligani demolowali i przewracali samochody, niszczyli sklepy. Jedna osoba została poważnie ranna, a kilka innych miało mniej groźne obrażenia. TF1 podawała, że północna część Pól Elizejskich została ewakuowana. Mistrzostwo świata w niedzielny wieczór świętowały na ulicach setki tysięcy Francuzów. 

Służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo trudno było zapanować nad tłumem fanów. Grupy chuliganów i bandy z imigranckich dzielnic zaczęły rozbijać witryny sklepowe i dokonywać kradzieży. Sprawcy zamieszek rzucali w stronę służb race i petardy. 

O bezpieczeństwo dbało około 4 000 funkcjonariuszy. Policja w celu zapewnienia spokoju użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych. To ostudziło zapędy krewkich kibicach, choć na ulicach i tak nie było spokojnie. Fani wchodzili na kioski czy sklepy, by tam machać narodową flagą i cieszyć się z mistrzostwa.

To nie pierwszy raz, gdy francuscy kibice zamiast świętować, wdali się w bójki. Podobnie było po półfinałowym spotkaniu przeciwko Belgii. Do zamieszek w Paryżu doszło również przed finałem. Na Polach Marsowych tłum staranował barierki i chciał wedrzeć się do strefy kibica.

Francuzi donoszą, że do zakłóceń porządku i starć z policją dochodziło też w innych miastach, np. w Lyonie, Nicei i Rouen. Policja była atakowana kamieniami, butelkami, materiałami pirotechnicznymi.

Na dodatek w wyniku wypadków zginęły dwie osoby.  - WIĘCEJ TUTAJ 

ZOBACZ WIDEO Mundial w Katarze wyznaczy nowe trendy? "Gwarantuję, że to będzie unikalny turniej"

Pamiętaj o ubezpieczeniu! Skorzystaj z rabatów na Link4 promocje

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (216)
Zobacz więcej komentarzy (82)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×