Mundial 2018. Sieć handlowa oddała cześć piłkarzom reprezentacji Anglii

Selekcjoner Synów Albionu i jego podopieczni, za awans do półfinału mistrzostw świata w Rosji, otrzymali nietypową nagrodę.

Piotr Bobakowski
piłkarze reprezentacji Anglii PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Anglii
Sieć sklepów Lidl w Wielkiej Brytanii poinformowała, że przyznała darmowe miejsca parkingowe piłkarzom reprezentacji Anglii i jej selekcjonerowi za dojście do półfinału mistrzostw świata w Rosji. Po porażkach w 1/2 finału z Chorwacją (1:2 po dogrywce) oraz w meczu o 3. miejsce z Belgią (0:2), Synowie Albionu zajęli w turnieju 4. pozycję.

Lidl chciał w ten sposób oddać cześć drużynie narodowej, która odniosła na tegorocznym mundialu największy sukces od 1966 r., kiedy to Anglicy zostali mistrzami świata.

Gareth Southgate i jego zawodnicy otrzymali od sieci miejsca parkingowe przy supermarketach znajdujących się w pobliżu miejsca zamieszkania. Parkingi zostały oznaczone podobiznami reprezentantów.

Lider Anglików, Harry Kane, został królem strzelców XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Napastnik Tottenhamu Hotspur w sześciu spotkaniach strzelił sześć bramek.